A T-Mobile bejelentette, hogy lakossági és vállalati ügyfelei egyaránt olcsóbban internetezhetnek és e-mailezhetnek az Európai Unióban és további három országban, köszönhetően annak, hogy a szolgáltató július 1-jével jelentősen csökkenti az adatroaming díját. Korábban a Vodafone jelentett be olcsóbb adatroaming szolgáltatást, bár más konstrukcióban, miközben a Pannon e tekintetben a mai napig nem jelentett be semmit. A SciamuS telekommunikációs tanácsadó szerint, a csökkentett díjak is indokolatlanul magasak.
Egy cég középvezetője egy hétre elmegy nyaralni valamelyik Európai Uniós országba. Viszi magával a laptopját, mert szeretné megnézni az e-mailjeit. Mivel tudja, hogy nem olcsó az adatroaming, ezért csak minden második nap internetezik. Ilyenkor azonban, tapasztalatok szerint megnézi a legfontosabb híreket és kicsit szórakozik is. A statisztikák alapján az alábbi forgalma képződik:
1 nap: 60 Mbyte
2 nap: -
3 nap: 15 Mbyte
4 nap: -
5 nap: 150 Mbyte (automatikus iTunes frissítése)
6 nap: -
7 nap: 30 Mbyte
Ha otthon tartózkodik, akkor ennek a hatszoros adatforgalma belefér az 5 Gbyte-os csomagjában, ami mindenféle kedvezmény nélkül nettó 5 000 Ft.
• Ha az új meghirdetett T-Mobile adatroamingot használja, akkor ennek költsége
nettó 106 250 Ft (21-szerese a hazai árnak).
• Ha a Vodafone Connect Roaming szolgáltatást használja (csak preferált hálózatokban),
akkor mindez nettó 160 000 Ft-ba kerül (ami 32-szeres ár).
• A Vodafone egyéb csomagok és a Pannon tarifája nagyságrendileg egyezik,
a Pannon konkrétan 510 000 Ft-ra jön ki (102-szeres ár).
JÓL JÖNNE 5 MILLIÓ FORINT?
Amennyiben 5 000 000 forintot igényelnél 5 éves futamidőre, akkor a törlesztőrészletek szerinti rangsor alapján az egyik legjobb konstrukciót havi 105 965 forintos törlesztővel a Raiffeisen Bank nyújtja (THM 10,35%), de nem sokkal marad el ettől a CIB Bank (THM 10,39%-ot) ígérő ajánlata sem. További bankok ajánlataiért, illetve a konstrukciók pontos részleteiért (THM, törlesztőrészlet, visszafizetendő összeg, stb.) keresd fel a Pénzcentrum megújult személyi kölcsön kalkulátorát. (x)
Természetesen az árkülönbözet nő, amennyiben az adatforgalom több.
A netezés külföldön azonban továbbra is olyan drága, hogy a SciamuS javasolja elkerülni, illetve csak szükség esetben igénybe venni azt. Amennyiben bárki használni szeretné a legjobb megoldás egy Internet kávézót vagy WiFi Hotspot-ot felkeresni.
A SciamuS hangsúlyozza, a szolgáltatóknak minimális adminisztrációs munkát jelent a külföldi használat, így javaslatuk szerint az ár ne legyen több a belföldi árak maximum 1,5-szeresénél.
-
A héten nyit a régió új nemzetközi filmipari eseménye (x)
Május 8-án indul a Eurocine Budapest a Hungexpo-n
AI in Energy 2026
AgroFood 2026
Portfolio Investment Day 2026
Hitelezés 2026
Women's Money & Mindset Day 2026








