A kilencvenes évek óta jelentős mértékben csökken azok száma, akik menedékjogot kérnek az Európai Unióban, s az új évezredben is nagy mértékű a visszaesés - olvasható a Napi Gazdaságban.
Az Eurostat legfrissebb felmérése szerint 2001-ben még több mint 424 ezren nyújtottak be menedékjog iránti kérelmet, 2006-ra ez már alig több mint 192 ezerre esett vissza, tehát a csökkenés több mint 50 százalékos. A fokozatos mérséklődés ellenére még mindig az unió a világnak az a térsége, ahol a legtöbben keresnek új hazát.
A kedvező fejlemény mögött az rejlik, hogy csökken a világ azon régióinak száma, ahonnan valamilyen ok miatt menekülni kényszerülnek az emberek. Tavaly Irak (19 200), Ororszország (18 800) illetve Szerbia és Montenegro (12 700) állt azon országok listájának élén, ahonnan a legtöbben menekültek el.
A tagországokban a beérkező menekültek számában a legnagyobb, 70 százalékos visszaesést Szlovéniában regisztrálták, Lettországban 60, Cipruson, Ausztriában és Franciaországban 40 százalékkal esett a politikai menedékjogot kérők száma.
A jelentős mértékű csökkenés ellenére még mindig sokan szeretnének menedékjogot kérni Franciaországban (26 300), azonban a listát Nagy-Britannia vezeti, 27 900 kérelmezővel. A harmadik helyen Svédország áll 24 300-zal.
NULLA FORINTOS SZÁMLAVEZETÉS? LEHETSÉGES! MEGÉRI VÁLTANI!
Nem csak jól hangzó reklámszöveg ma már az ingyenes számlavezetés. A Pénzcentrum számlacsomag kalkulátorában ugyanis több olyan konstrukciót is találhatunk, amelyek esetében az alapdíj, és a fontosabb szolgáltatások is ingyenesek lehetnek. Nemrég három pénzintézet is komoly akciókat hirdetett, így jelenleg a CIB Bank, a Raiffeisen Bank, valamint az UniCredit Bank konstrukcióival is tízezreket spórolhatnak az ügyfelek. Nézz szét a friss számlacsomagok között, és válts pénzintézetet percek alatt az otthonodból. (x)
A lakosság arányához viszonyított kérelemszám tekintetében Ciprus és Málta áll az élen, ezer lakosonként 6, illetve 3,1 letelepedni szándékozóval. Itt egyébként, szemben az átlaggal, az elmúlt öt év során emelkedett a menedékjogot kérők száma, csakúgy mint Litvániában (44 százalékkal), Svédországban (38 százalék), Görögországban (35 százalék) és Magyarországon (32 százalékkal).
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Meghívó (x)
XXVII. közgyűlését tartja az MGYOSZ
-
Műtárgyak, mint befektetés: trend vagy lehetőség? (x)
Rolex és Vaszary uralják ma az értékkövető piacot
Portfolio Gen Z Fest 2025


