A francia miniszterelnök kötelezővé akarja tennni, hogy a bankok kínáljanak ingyenes számlavazatést a leszakadó és reménytelen helyzetben lévő állampolgároknak.
A kabinet korábban elismerte, hogy Franciaországban mintegy 500 ezer felnőttnek nincs bankszámlája, a valós szám azonban a Le Monde becslései szerint ennek tízszerese is lehet.
A miniszterelnök szerint akár ingyenes számlák révén is biztosítani kell, hogy bizonyos banki alapszolgáltatásokhoz minden francia állampolgár hozzáférjen.
Emellett szóba került a hitelhez való jog is, mellyel kapcsolatban a pénzügyi szféra illetékesei, érthető módon aggodalmukat fejezték ki. (VG)
Erről ne maradj le!
-
Letarolták az európai kiskereskedelmet: már minden második megvásárolt termék ebbe a kategóriába tartozik
A saját márkás termékek népszerűsége töretlen.
EZT OLVASTAD MÁR?

Pénzcentrum | 2026. augusztus 7. 18:57

Pénzcentrum | 2026. augusztus 7. 18:02

Agrárszektor | 2026. augusztus 7. 20:32




