A pénzintézetek szerint a lassú idei kezdés után, részben a szabályok módosításának köszönhetően, jelentősen fel fog pörögni a jegybank gazdaságélénkítő programja - írja a Napi Gazdaság.
Az MNB és a programban részt vevő bankok is arra számítanak, hogy a meghosszabbított második fázisban már inkább részt tud venni a kkv-szektor. Korábban a jegybank is a kifutási idő rövidségével magyarázta, hogy az nhp keretén belül eddig elsősorban a kis- és mikrovállalkozások vettek fel kisebb összegű fejlesztési hiteleket, a nagyobb léptékű beruházások még várattak magukra.
Az OTP-nél és az MKB-nál ehhez hozzátették, hogy még jelentősebb érdeklődésre lehet számítani az év második felében, ha akkorra elérhetővé válnak az új uniós források. A szabálymódosítást követően a program látványosabb beindulására számít a Budapest Bank is. Tóth Viktor, a vállalati üzletág vezetője alátámasztotta: a nagyobb beruházások több előkészületet igényelnek, így ezeknek kifejezetten kedvez a második pillér hosszabb kifutása.

Könnyen százezres bírságba futhat rengeteg magyar: kiadták a figyelmeztetést, erre kevesen gondolnak
Szakértők szerint a szabadságolások miatt augusztusban különösen nagy a veszélye annak, hogy a Cégkapun keresztül érkező hivatalos iratok elkerülik a figyelmet.

Szívszorító posztban búcsúzik a legendás budai cukrászda: "Szamos Miklós belehalt ebbe a fájdalomba"
Szamos Miklós mindössze órákkal azután halt meg, hogy a legendás cukrászdát be kellett zárniuk.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Egyre többen használják a hulladékudvarokat: így jut vissza a körforgásba a régi bútor, elektronikai eszköz
Most akár pénzjutalmat is nyerhet, aki a megjelölt napon adja le felesleges holmiját.
-
Budapest Borfesztivál: minden kortyban élmény, minden cseppben elegancia (x)
A Budapest Borfesztivál szeptember 11. és 14. között 4 napra elfoglalja méltó helyét a borkultúra, a gasztronómia és az elegancia fellegvárában.


