Újra eladásra hirdette meg a Concurs Manager Kft. felszámolócég a száznegyven hitelezőnek több mint 550 millió forinttal tartozó Lenti Olajipari Gépgyár (LOG) vagyonát - írja a Napi Gazdaság mai számában.
Az 1995-ben alapított és egykoron szebb napokat is megélt vállalat felszámolása 2009 februárjában kezdődött meg. A korábban több mint száz főt foglalkoztató LOG többek között 100 millió forintot meghaladó összeggel tartozik az APEH-nak, és az egykori munkavállalóinak sem tudta kifizetni az őket megillető járandóságukat kifizetni.
A társaság főbb vagyonelemeinek értékesítéséből tavaly összesen 375 millió forintot remélt a felszámoló biztos, amiből 225 millió forint volt az 1,7 hektáros területen fekvő összesen 4581 négyzetméternyi ingatlan irányára, és 150 millió forintot kértek a LOG gyártó gépeiért és berendezéseiért.
A március közepéig pályázható főbb vagyonelemek irányárát a felszámolócég 200 illetve 100 millió forintra szállította le. Az érdeklődők ezeken kívül pályázhatnak 25 millió forintnyi anyagkészletre, összesen több mint 10 millió forintnyi szerszámra és egyéb készletre, valamint egy-egy VW Passat és VW Bora típusú személygépkocsira 1,5 és 1 millió forintos irányáron.
A szorongás nem alaptalan, hiszen Magyarország évek óta rosszul szerepel a rákkal kapcsolatos halálozási listákon.
Akár esküvő, akár születésnap, a magyarok imádnak ajándékozni. Ajándékot pedig egyre többen online vásárolnának.
Az alig egy hónapja indult első hazai közösségi piactéren már meg is vannak az első sikeres projektek.
A pénzügyi szakértők most elmondták, milyen tippekkel spórolhatunk.
-
Videó: ennyivel olcsóbb, ha nem a balatoni büfében vásárolsz, hanem a boltban
Megnéztük, milyen árak vannak a parton, és mennyibe kerül egy hamburger, ha magunk készítjük.
-
Hogy lehet bankszámlát nyitni egy szelfivel? Mutatjuk
A Gránit Bank szolgáltatását már több ezer ügyfél vette igénybe.
-
Ez a KKV-k nagy lehetősége: íme 3 érv, hogy kipróbáld a közösségi finanszírozást (x)
Ha érdekel a közösségi finanszírozás, akkor nagy valószínűség szerint ennek fő oka a tőke nem tradícionális módon történő előteremtésének lehetősége.
- ENSZ-egyezményt is érint a kannabisz német legalizálása
- A németek fele visszaléptetné válogatottjukat a futball-vb-től
- Fontos FINA-tisztséget nyert el Molnár Tamás és Kemény Dénes
- Manfred Weber: elegem van abból, hogy Orbán Viktortól függünk
- Kiderült, melyik napon érkezik a hathavi nyugdíjemelés
- Halálos baleset miatt útzár az M7-esen a Balatonnál
Külföldi piacra lépés 2022
Tiszaújváros – Kelet-magyarországi Gazdasági Fórum 2022


