33 °C Budapest

Jogszabály-áradat a kkv-k érdekében

Pénzcentrum
2008. június 25. 09:30

Törvényjavaslatok sorát terjeszti elő a mai napon az Európai Bizottság a kkv-k támogatásának érdekében - tudósít a Világgazdaság.

Neelie Kroes versenypolitikai biztos a képzéshez, a kutatás-fejlesztéshez és a környezetvédelemhez kapcsolódó állami támogatások feltételeit lazítaná, a kis cégeknél ezentúl 15 helyett 20, a közepeseknél pedig 7,5 helyett 10 százalékot tehetne ki a szubvenció.

A belső piacért felelős Charlie McCreevy egy új cégforma, az európai magántársaság bevezetését ígéri, amely a kkv-k Európán belüli mozgását könnyítené meg, csökkentve például az anyavállalat alapításával járó kiadásokat.

Kovács László pedig az adózás területén javasol jelentős mértékű könnyítéseket, amelyek azonban megfigyelők szerint a többinél nagyobb ellenállásra számíthatnak a tanácsban. A javaslat értelmében kedvezményes áfakulcsot lehetne alkalmazni helyi, jellemzően kisvállalkozások által nyújtott szolgáltatásokra.

Günter Verheugen egy 17 oldalas európai kisvállalkozási törvényt (SBA) terjeszt elő, melyben egyebek mellett a vállalkozások finanszírozási feltételeinek javítását és az adóterhek mérséklését célzó passzusok szerepelnek.

Erről ne maradj le!
NAPTÁR
Tovább
2026. augusztus 7. péntek
Ibolya
32. hét
Augusztus 7.
Nemzetközi sörnap
EZT OLVASTAD MÁR?