Egy hónappal meghosszabbították azt a határidőt, ameddig a kertészeti vállalkozások benyújthatják az idei fejlesztési pályázatokat, így az igénylés benyújtásának új határideje május 30 - adja hírül a Világgazdaság.
Forgács Barnabás, a Földművelésügyi és Vidékfejlesztési Minisztérium szakállamtitkára elmondta, a piaci szereplők az Új Magyarország Vidékfejlesztési Programon keresztül juthatnak pénzhez, hét év alatt 1250-1300 milliárd forintnak megfelelő EU-forrást közvetít a program. Mindebből idén a kertészeti fejlesztésekre 60 milliárd forintot szánnak.
Pályázni gépbeszerzésre, termelő-tároló létesítmények megépítéséhez és felújításához lehet, legfeljebb 180-190 millió forintos összeget. A támogatás 35 százalékos.
Elképesztő fogás a határon: méregdrága, lopott luxusautót csempésztek volna Magyarországon keresztül
A nagy értékű járművet a hatóságok azonnal lefoglalták, az ügyben pedig a Szegedi Rendőrkapitányság bűnügyi osztálya folytatja az eljárást.







