A Nemzeti Fejlesztési Ügynökség most induló pályázati csomagja a régiókban található ipari parkok, ipari területek és inkubátorházak fejlesztését tűzte ki célul. A 2004-2006-os időszakban erre a célra elköltötthöz képest hússzor nagyobb összeget, több mint 34 milliárd forintot különítettek el a Regionális Operatív programokban.
A fejlesztések célja, hogy a mennyiségi növekedés után az ipari parkok, inkubátorházak szolgáltatásainak minősége fejlődjön, és ennek hatására az infrastruktúra kihasználtsága minden régióban elérje a kívánt 50% feletti értéket. A szolgáltatások bővülése, fejlődése hozzájárul az ipari parkokba települt vállalkozások versenyképességének javulásához, és elősegíti a régióba irányuló működő tőke befektetések növekedését.
Nem csak a nyertes nyer
Az e konstrukció keretében támogatott projektek száma várhatóan 160 körül lesz. Magyarországon jelenleg 191 ipari parkot találunk, így minden jelenleg működő ipari park, inkubátorház jó eséllyel pályázhat a szolgáltatásai fejlesztésére, új szolgáltatások beindítására, vagy a beépítettség növelésére. Az új fejlesztések révén az ipari parkokban, szolgáltató helyeken a foglalkoztatottság is növekszik - az üzleti infrastruktúra fejlődése ráadásul a vállalkozások kutatási kapacitását, piacképességét és hálózatosodását is pozitívan befolyásolja.
A fejlesztések során a környezetvédelmi szempontok is érvényesülnek, hiszen a pályázatok között a barnamezős beruházások előnyt élveznek a zöldmezős beruházásokkal szemben.
A most megjelent Regionális Operatív Programok pályázatain az ipari parkok és inkubátorházak szerezhetnek támogatást, míg mind a környezetvédelmi szempontból kiemelt szerepet játszó, ún. intermodális, mind a regionális logisztikai központok fejlesztéséhez a Gazdaságfejlesztési Operatív Program kínál pályázati lehetőségeket.
Bárkinek járhat ingyen 8-11 millió forint, ha nyugdíjba megy: egyszerű igényelni!
A magyarok körében évről-évre nagyobb népszerűségnek örvendenek a nyugdíjmegtakarítási lehetőségek, ezen belül is különösen a nyugdíjbiztosítás. Mivel évtizedekre előre tekintve az állami nyugdíj értékére, de még biztosítottságra sincsen garancia, úgy tűnik ez időskori megélhetésük biztosításának egy tudatos módja. De mennyi pénzhez is juthatunk egy nyugdíjbiztosítással 65 éves korunkban és hogyan védhetjük ki egy ilyen megtakarítással pénzünk elértéktelenedését? Minderre választ kaphatsz ebben a cikkben, illetve a Pénzcentrum nyugdíj megtakarítás kalkulátorában is. (x)

-
Több mint 22 milliárd forintot takarítottak meg a magyarok tavaly a Lidl Plus-al
A magyar vásárlók 85%-a minden vagy majdnem minden vásárlásnál használja a hűségkártyáját vagy mobilalkalmazását, míg mintegy 60%-a több programot is aktívan igénybe vesz.
-
Új AI központú kihívók a csúcsmobilok között: megérkeztek a HONOR legnagyobb újdonságai
A kínai gyártó vadiúj modelljeivel a Samsung és az Apple babérjaira tör. Egy biztos: nem a tudáson fog múlni.
-
Taxizás stresszmentesen? Mutatjuk a leghasznosabb funkciókat! (x)
Kényelem és biztonság minden út során: fedezd fel a Bolt beépített biztonsági funkcióit!
Agrárium 2026
Retail Day 2026
Planet Expo és Konferencia – A tiszta energia jövője
Planet Expo és Konferencia – Agrárium a klímaváltozás szorításában







