A Magyar Nemzeti Bank monetáris tanácsa várhatóan változatlanul, 6,5%-on tartja az alapkamatot a holnapi kamatdöntő ülésen.

Az infláció és a válság a jelek szerint a turizmusba is begyűrűzött. Forsthoffer Ágnes, a Magyar Szállodák és Éttermek Szövetségének Balatoni Régiójának vezetője és a Hotel Margaréta tulajdonosa és igazgatója szerint 70-80 százalékos töltöttség lesz idén átlagosan, azonban most, a főszezon elején még csak 30-40 százalékos telítettséggel működnek a hotelek. A szakember szerint a megnövekedett költségek miatt körülbelül 10-15 százalékkal lett drágább a nyaralás idén a Balatonnál.
Forsthoffer Ágnes elmondása szerint a Balatonnál, egészen pontosan a füredi hotelek esetében az évi 70-80 százalékos töltöttség garantált. Azonban jelenleg, a főszezon elején hétközben jó, ha 50 százalékos telítettséggel tudják üzemeltetni a hoteljüket. A fordulatot a Kékszalag tókerülő versenytől várják jelenleg, ami minden évben megdobja a forgalmat.
Az NTAK adatai alapján két hete 30, míg múlthéten 40 százalékos telítettséggel üzemeltek a szállodák a városban, ami részben annak is betudható, hogy az elmúlt egy évben a szállodák kénytelenek voltak 10-15 százalékot emelniük az áraikon, miután jócskán megnövekedtek a költségeik az infláció miatt. A város pedig a külföldiek körében is népszerű a turizmusonline.hu-n megjelent cikk szerint. Már év elején, január-február magasságában is rengeteg előfoglalás érkezett be, azonban így is bőven elmarad a rekord számoktól.
A szakértő arra is kitért, hogy az augusztustól életbelépő SZÉP-kártya rendelet módosítása miatt a vendéglátószektor kénytelen felkészülni arra is, hogy vissza fog esni a bevételük. Erre az lenne Forsthoffer Ágnes szerint a megoldás, ha a külföldi turistákat céloznák meg méginkább.

Kutyazárlat lép életbe ezeken a magyar helyeken: már értesítik a lakosságot, itt nem lesz sétáltatás
A rókák veszettség elleni tavaszi vakcinázása 2025. március 29-én kezdődik Magyarország déli és keleti vármegyéiben.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Még idén elérheti a százmilliárdos álomhatárt ez a magyar étrend-kiegészítő gyártó
Lévai Bálintot, a BioTechUSA vezérigazgatóját és társtulajdonosát kérdeztük.
-
Megtérülhet egy csúcskategóriás robotporszívó? A Dreame X50 Ultra Complete válasza meglepő! (x)
Elsőre két dologgal érdemes tisztában lennünk! Az első kérdés, hogy Ön olyan átlagos háztartások közé tartozik-e, amelyek évente több száz órát töltenek takarítással? A második kérdés, hogy mennyit ér Önnek a szabadidő?
-
Minőség és hagyomány a Gyulahúsnál a kiváló termékekért (x)
A Gyulahús Kft. Gyulai Pokol szalámija kiérdemelte a Kiváló Minőségű Élelmiszer (KMÉ) védjegyet, bizonyítva a tradicionális gyártás kiválóságát.
-
Állampapír? Globális piacok? TBSZ? - A szakértő válaszol (x)
A Lightyear befektetési platform március 5-én webináriumot szervezett az állampapírokról és a tartós befektetési számla (TBSZ) előnyeinek kihasználásáról.
Green Transition & ESG 2025
AI in Business 2025
Biztosítás 2025


