17 °C Budapest

Kiadták a figyelmeztetést: viharos széllökésekre kell számítani

2018. július 18. 18:00

Délelőttől kezdődően ismét megerősödik az északnyugati szél, a Dunántúlon és a Duna-Tisza közén viharos lökésekre is számítani kell. A széllökések következtében 9 megyében valamint a fővárosban elsőfokú figyelmeztetés van érvényben.

Délelőttől ismét nagy területen megerősödik az északnyugati szél - olvasható az Országos Meteorológiai Szolgálat honlapján. A Dunántúlon és a Duna-Tisza közén viharos (65-70 km/h körüli) lökésekre is számítani kell. A Dunazug-hegyvidék és a Bakony magasabb részein időnként 80 km/h-t meghaladó szél is lehet. Holnap nyugaton továbbra is nagy területen marad erős az északnyugati szél, legnagyobb részt a Dunántúli-középhegység és a Duna menti területeken lehet majd viharos (60-65 km/h) széllökésekre számítani. Érezhető mérséklődés csütörtök késő délutántól várható.

Ma a tegnapinál jóval kisebb számban, nagyobb eséllyel délután, este az ország északkeleti megyéiben fordulhat elő (nem heves) zivatar. Csütörtök délutántól keleten, északkeleten megnő az esély zivatarok kialakulására, amelyeket egy-egy helyen felhőszakadás (>20-25 mm) és szélerősödés (45-60 km/h) kísérhet.

NEKED AJÁNLJUK
NAPTÁR
Tovább
2026. április 25. szombat
Márk
17. hét
Április 25.
Malária világnap
Ajánlatunk
KONFERENCIA
Tovább
AI in Energy 2026
Átlátható adat és energia
AgroFood 2026
Élelmiszeripari konferencia május 19-én
Portfolio Investment Day 2026
Éve Signature előfizetéssel INGYENES részvétel!
Hitelezés 2026
Lakossági hitelek: fenntartható növekedés vagy túlhevülés?
Women's Money & Mindset Day 2026
Hogyan gondolkodnak a nők pénzről, kockázatról és jövőről?
EZT OLVASTAD MÁR?