A Revolut mára már sokak kedvenc digitális banki szolgáltatása lett, gyors, kényelmes, és sokszor olcsóbb is, mint a hagyományos bankok. Nézzük meg, mit érdemes tudni...
Érintés nélküli fizetés? Online vásárlás? Mobilfizetés? Webshopok? E-commerce? Elektronikus tranzakciók? Sokan csak kapkodják a fejüket a fenti kifejezések hallatán, sokan bizalmatlanok, és a jól bevált módszereket - készpénzes fizetés a hipermarket pénztáránál, sorban állás a postai csekkbefizetésnél - választják. Pedig az új technológiák sok időt és pénzt megspórolnak nekünk, ha tudatosan és ésszerűen használjuk őket.
Az elmúlt hetek meghatározó témája volt a magyar sajtóban, hogy egyre többen kérik készpénzben a fizetésüket, sokan eltávolodnak pénzük elektronikus kezelésétől. A készpénzhasználat azonban igencsak nagy költségekkel jár, elsősorban nemzetgazdasági szinten, de akár a családok számára is.
Miközben növekszik a kártyás vásárlások száma és értéke Magyarországon, még mindig háromszor több készpénzt vesznek fel a kártyatulajdonosok, mint amennyit a plasztikokkal költenek. Szakértők szerint a fizetési szokások drasztikus megváltozását nem, de a fejlődés felgyorsítását talán az érintésmentes kártyás fizetéstől és az online vásárlásoktól lehet várni.
A fizetési technológiák folyamatos fejlődésben vannak: már egyáltalán nem az a kérdés, hogy mi válthatja ki a készpénzt, hanem az, mi jön a bankkártya után. Az érintés nélküli fizetéssel néhány másodpercre rövidül a pénztárnál töltött idő, nem kell bajlódni az aprópénzzel sem. Az olyan új technológiák, mint a Magyarországon is egyre népszerűbb mobilfizetés pedig egyszerre váltja ki a postai sorban állást és a netes vásárlás legunalmasabb részét, a kártyaadatok bepötyögését.
Arról sem feledkezhetünk el, hogy az online életmód vásárlási szokásainkat is átalakítja. Magyarországon is egyre többen vásárolnak a neten, leginkább azért, mert gyorsabb, kényelmesebb és olcsóbb, mint a boltokat járni. Az egyik legújabb trend, hogy a korábbiakhoz képest sokkal többen vannak azok, akik az élelmiszer-vásárlást is a világhálón keresztül intézik, nem véletlen, hogy egyre több cég szakosodik erre az iparágra.
JÓL JÖNNE 3,3 MILLIÓ FORINT?
Amennyiben 3 300 000 forintot igényelnél 5 éves futamidőre, akkor a törlesztőrészletek szerinti rangsor alapján az egyik legjobb konstrukciót havi 70 324 forintos törlesztővel a CIB Bank nyújtja (THM 10,61%), de nem sokkal marad el ettől az UniCredit Bank 71 484 forintos törlesztőt (THM 11,39%) ígérő ajánlata sem. További bankok ajánlataiért, illetve a konstrukciók pontos részleteiért (THM, törlesztőrészlet, visszafizetendő összeg, stb.) keresd fel a Pénzcentrum megújult személyi kölcsön kalkulátorát. (x)
A Pénzcentrum.hu a jövő héten ezeket a változásokat mutatja be olvasóinak. Beszélünk a kártyás és az érintés nélküli fizetésekről, bemutatjuk a legújabb fejlesztéseket, kirándulunk az online kereskedelem világába, és természetesen hasznos tanácsokat adunk ahhoz, hogyan lehet okosan és biztonságosan használni a rendelkezésünkre álló lehetőségeket.

"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Milliárdos biznisz a háttérben: a göngyölegtisztítás lehet a magyar beszállítók aduja
Pirint Tamást, a Logicon Invest ügyvezetőjét kérdeztük.
-
Újabb okosórás fizetést vezet be a Gránit Bank (x)
A Garmin és a Xiaomi okosórákon is érintésmentesen fizethetnek a napokban élesített fejlesztés révén a Gránit Bank ügyfelei. A bank az innovációval tovább bővítette a gyors és kényelmes fizetési megoldásainak körét.


