A magyar színművész páros, Gömöri András Máté és Polyák Lilla az elmúlt években Kanadában kezdett új életet.

Lassan indul a VOLT 2022-ben: ennyibe kerül lejutni a vonattal, kocsival, fesztiválbusszal
A hónap végén indul a fesztiválszezon a VOLT-tal, sokan várják már, hogy a pandémia két éve után bulizhassanak a koncerteken. Aki a Szigetre vagy a Balaton Soundra megy, annak könnyű dolga van, hiszen rengeteg vonat és busz megy a fővárosba és a Balatonra. Mi a helyzet viszont Sopronnal? Összegyűjtöttük, hogy érdemes a VOLT-ra menni.
Mindjárt kezdődik a fesztiválszezon, már nagyon sokan várják, hogy a koronavírus miatti kétéves kényszerszünet után végre egy jót bulizhassanak, és élőben láthassák a kedvenc előadóikat. Aki a Szigetre vagy a Balaton Soundra menne, annak könnyű dolga van, hiszen a fővárosba és a Balaton felé is nagyon gyakran járnak a vonatok. De mi a helyzet Sopronnal? Hogyan juthatunk le a legolcsóbban és a leggyorsabban a VOLT-fesztiválra?
Aki a vonatot választja, annak majdnem 5 ezer, egészen pontosan 4 735 forintot kell fizetnie a teljes árú jegyért, az út pedig 2 óra 15 perc. A diákigazolvánnyal rendelkezőknek viszont csak 2 600 forintba kerül ugyanez az út. Érdemes megemlíteni, hogy vonatra az online megvett jegy olcsóbb, azon lehet a legtöbb kedvezményt elérni.
Akik nem akarnak vonatozni, azok szétnézhetnek a telekocsik között is, itt ugyanis már 3000 forintért lehet utazni egy irányba. Akik ezt a megoldást választanák, azoknak érdemes időben foglalni, ugyanis a fesztivál idején biztos sokan mennek Budapestről Sopronba. Természetesen Sopron busszal is megközelíthető, de fesztiválra menet, illetve jövet talán nem a legjobb utazási forma. Akik hosszabb időre mennek, és van sofőrjük, azok természetesen saját autóval is mehetnek, itt nagyjából ha 9 literes átlagfogyasztással számolunk 100 km-ne, akkor az oda-vissza út kb. 17-18 ezer forint benzinből jöhet ki.
A VOLT-ra egyébként a fesztivál saját transzferbuszokat is tart, amik Budapestről a Népligetből indulnak. Egy ilyen transzfernek az ára 9 990 forint, és napjába kétszer fognak indulni a járatok, de csak akkor ha legalább 35 fő jelentkezik transzferre.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Még idén elérheti a százmilliárdos álomhatárt ez a magyar étrend-kiegészítő gyártó
Lévai Bálintot, a BioTechUSA vezérigazgatóját és társtulajdonosát kérdeztük.
-
Megtérülhet egy csúcskategóriás robotporszívó? A Dreame X50 Ultra Complete válasza meglepő! (x)
Elsőre két dologgal érdemes tisztában lennünk! Az első kérdés, hogy Ön olyan átlagos háztartások közé tartozik-e, amelyek évente több száz órát töltenek takarítással? A második kérdés, hogy mennyit ér Önnek a szabadidő?
-
Minőség és hagyomány a Gyulahúsnál a kiváló termékekért (x)
A Gyulahús Kft. Gyulai Pokol szalámija kiérdemelte a Kiváló Minőségű Élelmiszer (KMÉ) védjegyet, bizonyítva a tradicionális gyártás kiválóságát.
-
Állampapír? Globális piacok? TBSZ? - A szakértő válaszol (x)
A Lightyear befektetési platform március 5-én webináriumot szervezett az állampapírokról és a tartós befektetési számla (TBSZ) előnyeinek kihasználásáról.
Green Transition & ESG 2025
AI in Business 2025
Biztosítás 2025


