Hosszútávú, kormányokon átívelő egészségügyi stratégia kialakítását követeli a Magyar Orvosi Kamara

Az elmúlt egy hónapban harmadával kevesebb gáz fogyott Magyarországon az elmúlt egy hónapban, mint tavaly ilyenkor. Azonban ennek oka nem a rezsicsökkentés miatti spórolás, hanem az átlagosnál melegebb időjárás – számolt be az RTL Híradó.
A Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal adatai szerint a magyarok többsége nehezen tud takarékoskodni a fűtéssel, azonban idén október 15. és november 15. között körülbelül 34 százalékkal fogyott kevesebb gáz, mint tavaly az azonos időszakban. Csakhogy, Holoda Attila, energetikai szakértő szerint ez koránt sem azért van, mert ennyit sikerült spórolnia a lakosságnak a gázon.
„Ez az összességében látható megtakarítás nem lakossági tudatos megtakarításnak, hanem az időjárásnak, illetve más ipari szereplők általi visszafogásnak tekinthető. Ami egyébként hozzáteszem nem is meglepő, hiszen egy hónap alatt nem lehet arra felkészülni, amit 10-15 év alatt elmulasztott a lakosság, illetve nyilván a kormány segítségével nem történtek meg azok az energiahatékonysági lépések, amelyek mindenképpen szükségesek lettek volna – magyarázta a szakértő.
Holoda Attila elmondása szerint arra még várnunk kell, hogy meglátszódjon a gázfogyasztáson a spórolás. Még szükséges néhány hónap ahhoz, hogy megtudjuk mennyire tudták visszafogni az önkormányzati és az állami intézmények a fogyasztásukat, azonban a lakossági adatokban nem valószínű, hogy drasztikus változás fog végbemenni, hiszen az elmúlt 12 év energetikai-korszerűsítési programjai nem érték el a céljukat.
A Pénzcentrum nagy Boldogságtesztje 2022
Alig heverte ki a világ a pandémiát, februárban máris kitört az orosz-ukrán háború a szomszédunkban, emelkednek a vállalkozások és a háztartások energiaköltségei, nem mellesleg évtizedes rekordokat döntöget az infláció Magyarországon, egyes élelmiszerek pedig Európán belül nálunk emelkednek a legyorsabban. Egy ilyen mozgalmas, kiszámíthatatlan év végén kíváncsiak vagyunk, hogy érzik magukat a magyarok, mi befolyásolja leginkább azt, hogy boldogok-e. Most elsősorban egy általános elégedettségi szintet értünk a fogalom alatt, kérdéseinkkel igyekeztünk lefedni egy átlagos élet minden szegmensét: munka, magánélet, közélethez való viszony. A tavalyi év után idén is felmérjük, boldog nép-e a magyar. Ha van 5 perced, és segítenéd a munkánkat, töltsd ki a Pénzcentrum nagy Boldogságtesztjét.
Hivatalosan is elindította befektetési kampányát a Brancs közösségi piactér, amely rekordérdeklődéssel zárta az előregisztrációs kampányát.
Év végén két újabb izgalmas kampány ért el kiemelkedő sikereket a Brancs piacterén.
Most viszont bemutatunk 3 olyan projektet, amikről valószínűleg sokat fogunk még hallani 2023-ban!
A könyv szerzőjét, Zubreczki Dávidot kérdeztük a balatoni fejlesztésekről, a városnézésről, építészetről és hogy mitől lenne élhetőbb Budapest. Interjú.
-
Alapanyagtól a vásárlóig: így áll a fenntarthatósághoz a piacvezető kiskerlánc
A Lidl Magyarország a környezettudatosság mellett érvel.
- Lehet készülni, némileg felforgatják a Szegedi Tudományegyetem képzéseit
- Tőkeprogramot indít a vállalatok beruházásainak támogatására a kormány - a nap hírei
- Újabb engedmény a kínai születésszám emelésére: házasság nélkül is jöhet a gyerek
- Felőrölte az emberhátrányban záró Újpestet a Ferencváros - eredmények, tabella
- Ferenc pápa: meg kell állítani a világ önpusztítását
- Kolumbiában az "olajterjeszkedést" legyőzte a klímavédelem
Digital Transformation 2023
Sustainable Tech 2023
Biztosítás 2023


