17 °C Budapest

Tankoljunk vagy ne tankoljunk: az itt a kérdés

Pénzcentrum
2011. június 6. 10:32

Bár az olaj árfolyama emelkedett a múlt héten, a forint sokat erősödött a dollárhoz képest, ami összességében az autósok malmára hajthatja a vizet az előttünk álló héten. A legnagyobb valószínűsége ugyanis annak van, hogy a benzin és a gázolaj esetében is csökkennek majd az árak.

FRISS! Öt forinttal csökken a benzin ára szerdától

Bár a mögöttünk álló héten a várakozásoknál gyengébb makrogazdasági adatok láttak napvilágot a tengerentúlon, a világ legnagyobb olajfogyasztójának gazdasági kilátásait beárnyékoló számok nem hatottak érdemben az olajárra. Annak átlagos árfolyama ugyanis emelkedéssel nyugtázta a hetet. Az olajár mozgását követték a finomított termékek is, így a gázolaj dollárban mért jegyzésára 2,6%-kal, a benziné 0,6%-kal került feljebb.

 


A forint azonban nagyot erősödött a dollárhoz képest (a múlt heti 191,1-es átlagár után az utóbbi napokban 184,6-es átlagos érték alakult ki), melyben a rossz makroadatok hatására az euróval szemben is megingó zöldhasú játszotta a főszerepet. Összességében tehát hazai fizetőeszközben mérve a benzin átlagára a héten 2,8%-kal, a gázolajé pedig 0,9%-kal került lejjebb.

LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!

A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 20 000 000 forintot 20 éves futamidőre már 6,89 százalékos THM-el, havi 150 768 Ft forintos törlesztővel fel lehet venni az ERSTE Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: a CIB Banknál 6,9%, a Magnet Banknál 7,03%, a Raiffeisen Banknál 7,22%, míg az UniCredit Banknál pedig 7,29% . Érdemes még megnézni magyar hitelintézetetek további konstrukcióit is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)

A Portfolio.hu elemzőjének véleménye szerint az utóbbi napok tőzsdei ármozgásai alapján tehát legnagyobb valószínűsége annak van, hogy az előttünk álló héten lefele veszi majd az irányt az üzemanyagok ára. Amennyiben sor kerül majd az árak változására, úgy a benzin esetében méretesebb lehet az árcsökkenés.

 

NAPTÁR
Tovább
2026. április 20. hétfő
Tivadar
17. hét
Ajánlatunk
KONFERENCIA
Tovább
AI in Energy 2026
Átlátható adat és energia
AgroFood 2026
Élelmiszeripari konferencia május 19-én
Portfolio Investment Day 2026
Éve Signature előfizetéssel INGYENES részvétel!
Hitelezés 2026
Lakossági hitelek: fenntartható növekedés vagy túlhevülés?
Women's Money & Mindset Day 2026
Hogyan gondolkodnak a nők pénzről, kockázatról és jövőről?
EZT OLVASTAD MÁR?