Hónapokig folyhatott mérgezett víz a gödöllői egyetem ivóvizében - írja a Magyar Hírlap.
A lap szerint a gödöllői Szent István Egyetem ivóvízhálózatában folyó víz az egészségügyi határértéket jelentősen meghaladó mértékben, ismeretlen ideig tartalmazott nitrátot és növényvédő szereket. Ezek a szerek egy fúrt kúton keresztül jutottak a hálózatba.
A mérgezett víz jelenlétére úgy derült fény, hogy az egyetem laboratóriumában ökotoxikológiai vizsgálatot végeztek tavaly júniusban. Kiderült: a víz atrazinnal szennyezett, amely az unióban már régebben betiltott gyomirtószer, és elsősorban a kukorica gyomirtására használják.
A helyi ÁNTSZ megállapította, hogy a szennyezés miatt fennállt "a súlyos, illetve tömeges egészségkárosodás veszélye.
FRISS HÍREK
Több friss hír
20:26
NAPTÁR
Tovább
2026. június 24. szerda
Iván
26. hét
EZT OLVASTAD MÁR?

Pénzcentrum | 2026. június 24. 20:26

Pénzcentrum | 2026. június 24. 20:00

Agrárszektor | 2026. június 24. 20:28




