25 °C Budapest

Vizsgálják a fogyatékkal élők pénzügyi kiszolgálását

Pénzcentrum
2012. április 25. 12:08

Felméri a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete (PSZÁF) a pénzügyi szervezeteknek a fogyatékkal élő fogyasztókkal kötött szerződéseit, speciális eljárásait és a számukra nyújtott ügyfél-tájékoztatást - tájékoztatott szerdai közleményében a PSZÁF.

A felügyelet mintegy 80 intézmény - a pénzpiaci, biztosítási és pénztári szektor szereplőinek - általános szerződési feltételeit, a fogyatékossággal élő személyek számára kialakított speciális tájékoztatási eljárásait, az akadálymentesítéssel kapcsolatosan eddig megtett lépéseit és törekvéseit elemzi. Meg kívánja ismerni az intézmények fogyatékossággal élő személyek számára nyújtott különleges kiszolgálási gyakorlatait is.

A PSZÁF a fogyatékossággal élők napi nehézségeinek, igényeinek, a pénzügyi szervezetekkel kapcsolatos észrevételeinek megismerése érdekében már korábban egyeztetett a fogyatékkal élőket képviselő érdekvédelmi szervezetekkel. Az általuk megfogalmazott javaslatokat, észrevételeket a PSZÁF a felmérés szempontjainak kialakítása során figyelembe vette.

A PSZÁF a kezdeményezéssel is fel kívánja hívni a pénzügyi szervezetek figyelmét a fogyatékkal élő személyek speciális helyzetére, a számukra elengedhetetlen különleges bánásmódra, s a társadalmi felelősségvállalásra, annak érdekében, hogy másokkal megközelítőleg azonos minőségű szolgáltatásban részesülhessenek, függetlenül attól, hogy gyengén látóak, hallás- vagy éppen mozgássérültek.

PC BLOGGER & PODCASTER
MEDIA1  |  2026. augusztus 26. 22:01
A Fidesz-közeli Magyar Nemzeti Médiaszövetség üdvözölte, hogy a TISZA kezdeményezésére elhalasztottá...
Bankmonitor  |  2026. augusztus 26. 12:47
Logikus lépésnek tűnik a szűlőt bevonni egy lakáshitelbe, de néha többet árt ez a lépés, mint haszná...
KonyhaKontrolling  |  2026. augusztus 26. 07:45
Bizonyos körökben már belsős poén, hogy a Forbes 30-as listája a 30 alattiakról nem a sikerességet,...
Holdblog  |  2026. augusztus 25. 10:10
A régió országai két évtized alatt látványosan felpörgették szabadalmi aktivitásukat, de az innováci...
NAPTÁR
Tovább
2026. augusztus 27. csütörtök
Gáspár
35. hét
Ajánlatunk
EZT OLVASTAD MÁR?