Táppénz: nincs soron kívüli ellátás

Pénzcentrum
2011. július 5. 09:02

A korábban módosított egészségügyi törvény értelmében elviekben tegnap óta kellett volna a táppénzen lévőket soron kívül beengedniük a rendelőknek. Úgy tűnik azonban, hogy a szolgáltatók még iránymutatásra várnak - írja a Napi Gazdaság.

Tegnaptól kötelesek soron kívül fogadni a járóbeteg-szakellátást nyújtó szolgáltatók a táppénzen lévőket, abban az esetben, ha a biztosított az ellátást a keresőképtelenségét okozó betegsége miatt veszi igénybe. A korábban elfogadott törvénymódosítás azonban további eligazítást nem ad.

A családi orvosoknál egyszerű a helyzet. Ők beutalják a beteget és jelzik a soronkívüliséget megalapozó tényezőket - mondta el a napilap érdeklődésére Éger István, a Magyar Orvosi Kamara elnöke.

Ugyanakkor további egyeztetést tartanak szükségesnek a szakrendelők. Azokon a helyeken ugyanis, ami miatt megszületett az új szabályozás 2-3 hónapos várólisták vannak. Így ezekbe utólag beilleszteni a soron kívül érkezőket lehetetlen a listán szereplők érdeksérelme nélkül.

 

PC BLOGGER & PODCASTER
MEDIA1  |  2025. december 16. 20:45
A Népszabadság Egyesület több éve az Európai Unió teljes területére kiterjedő védjegyoltalommal rend...
Kasza Elliott-tal  |  2025. december 16. 16:20
Havonta ránézek egyszer azokra a papírokra, amikből előbb vagy utóbb venni szeretnék. Általában a he...
Holdblog  |  2025. december 16. 13:47
Idén befejezem az alapkezelést, amit bő 25 éve kezdtem el. Én indítottam el az ország első abszolút...
Bankmonitor  |  2025. december 15. 15:41
A magyar dolgozók átlagosan 41-42 éves korban döntenek úgy, hogy végre komolyan veszik a nyugdíj-meg...
Erről ne maradj le!
NAPTÁR
Tovább
2025. december 16. kedd
Etelka, Aletta
51. hét
Ajánlatunk
EZT OLVASTAD MÁR?
Agrárszektor  |  2025. december 16. 20:32