1 °C Budapest

A napokban már emelt összegű nyugdíjjal csenget a postás

Pénzcentrum
2008. május 6. 14:54

Egy közelmúltbeli kormányhatározat értelmében nem novemberben jön a kiegészítő nyugdíjemelés, hanem már májusban emelt összegű nyugdíjat kapnak az arra jogosultak. A járandóságot a napokban kezdik majd el kipostázni.

2008.03.26 16:34
Májustól emeli a nyugdíjakat a kormány

Az Országos Nyugdíjbiztosítási Főigazgatóság illetékese az MTI beszámolója szerint azt közölte, hogy a január 1-ig visszamenőleges hatállyal emelt járandóság a májusi ellátással együtt érkezik. A pénzt Budapesten és a kiemelt városokban május 13-án, más településeken május 16-án kezdik kipostázni. A bankszámlával rendelkezőknek már szerdán - pénteki jóváírási határidővel - utalják át a járandóságot.

Az emelt összegű nyugdíjra a múlt év vége előtt megállapított saját jogú, vagy hozzátartozói nyugdíjban, illetve nyugdíjszerű szociális ellátásban részesülők jogosultak.

Bárkinek járhat ingyen 8-11 millió forint, ha nyugdíjba megy: egyszerű igényelni!

A magyarok körében évről-évre nagyobb népszerűségnek örvendenek a nyugdíjmegtakarítási lehetőségek, ezen belül is különösen a nyugdíjbiztosítás. Mivel évtizedekre előre tekintve az állami nyugdíj értékére, de még biztosítottságra sincsen garancia, úgy tűnik ez időskori megélhetésük biztosításának egy tudatos módja. De mennyi pénzhez is juthatunk egy nyugdíjbiztosítással 65 éves korunkban és hogyan védhetjük ki egy ilyen megtakarítással pénzünk elértéktelenedését? Minderre választ kaphatsz ebben a cikkben, illetve a Pénzcentrum nyugdíj megtakarítás kalkulátorában is. (x)

2008.04.09 23:09
Gyurcsány: "Milyen nyugdíjpolitikája lenne az új kormánynak?"

PC BLOGGER & PODCASTER
Holdblog  |  2026. január 16. 09:18
A HOLD Minutes e heti részében Pekár Dávid szenior portfóliókezelő beszél arról, mit hozhat  az...
ChikansPlanet  |  2026. január 16. 08:00
A tengeri hőhullámok idején a bohóchalak ideiglenesen összezsugorodnak, hogy csökkentsék energiaigén...
KonyhaKontrolling  |  2026. január 16. 07:45
Az egyik nagy döntéshozatali nehézség, a túlélési torzítás, már többször szerepet kapott a blogon is...
MEDIA1  |  2026. január 15. 20:13
A TV2 Tények Plusz műsorának Facebook-oldalára posztolták ki, hová kell tenni az X-et.
NAPTÁR
Tovább
2026. január 16. péntek
Gusztáv
3. hét
EZT OLVASTAD MÁR?
Pénzcentrum  |  2026. január 16. 14:40