Katonák sorakoznak fel az éves New York-i veterán napi felvonuláson

Elképesztő, hány magyar lépett be önként a hadseregbe: mire készülhetnek?

MTI
2025. január 21. 15:31

A tavaly júniusban indított toborzókampány óta 3900-an kötöttek szerződést a Magyar Honvédséggel, a tartalékosok közül 272 választotta a hivatásos katonai pályát - közölte a Magyar Honvédség (MH) Területvédelmi Erők Parancsnokságának parancsnoka kedden Zalaegerszegen.

Drót László dandártábornok az MH Bauer Gyula 5. Területvédelmi Ezred Zala vármegyei 20. Hadkiegészítő és Toborzó Iroda új helyszínének ünnepélyes átadásán elmondta: ez a siker nemcsak a Szeretem, Megvédem! elnevezésű kampány hatékonyságát, hanem az állampolgárok hazájuk iránti elkötelezettségét is tükrözi. 

Emlékeztetett arra, hogy a honvédség két meghatározó komponense a hivatásos haderő és a területvédelmi tartalékos rendszer. A hivatásos haderő professzionális szinten szolgálatot teljesítő katonákból áll, akik a legmagasabb szintű kiképzést kapják, ezt egészíti ki az egész országot lefedő tartalékos rendszer, amelynek keretében helyben képzik ki és alkalmazzák a motivált, hazaszerető állampolgárokat.

A területvédelmi tartalékos rendszer különlegessége, hogy az abban szolgáló katonák kiválóan ismerik azt az országrészt is, ahol élnek és szolgálnak. A területvédelmi tartalékos katona "a rendszer szíve és motorja", elkötelezett hazája védelme iránt, és a helyi közösség részeként erősíti a honvédség és a civil lakosság közötti kapcsolatot - fogalmazott Drót László.

 

Címlapkép: Getty Images

Jelentem Mégsem
0 HOZZÁSZÓLÁS
Csak bejelentkezett felhasználó szólhat hozzá. Belépés itt!
A kommentkezelési szabályzatot itt találod.
Még nincsenek hozzászólások. Legyél te az első!
NEKED AJÁNLJUK
HR BLOGGER
laskainelli  |  2026.06.02 21:31
Voltál már úgy, hogy pontosan tudtad, mire vágysz, mégsem mertél lépni? Napokig, hetekig, esetleg hó...
hrdoktor  |  2026.06.02 06:33
Az ételintolerancia hasonló tüneteket okozhat, mint az ételallergia, ezért az emberek gyakran összek...
legacykft  |  2026.05.22 19:14
Az elmúlt években nagyon sok vezetőt támogattunk abban, hogy a vezetői szerepükben minél inkább kite...
coachco  |  2026.05.05 20:26
Izgalmas téma az 1989-es rendszerváltás. Azért is, mert sokan a mostanit is annak reméljük. [...] B...
kovacstunde  |  2025.11.15 08:00
Pár nappal ezelőtt Gabi barátnőmmel beszélgettünk, éppen ennek a cikknek a gondolataival voltam elfo...
NAPTÁR
Tovább
2026. június 4. csütörtök
Bulcsú
23. hét
Ajánlatunk
EZT OLVASTAD MÁR?