A kormány tavaly év végén döntött úgy, hogy 22 milliárd forintot szánnak az idén a kompenzációra, miután elismerték, a közszférában dolgozók között is lesznek vesztesei az új adórendszernek - tudta meg a Független Hírügynökség.
Az első idei fizetés után kiderült, a 700 ezer közszférában dolgozó közül minden harmadiknak, összesen 264 ezer embernek jár a bérkiegészítés (ennyi munkatársnak csökkent a nettója az új adórendszer miatt). A rendelet szerint azonban csak azok kapják a plusz pénzt, akiknek a családjában csökkent az összjövedelem. A helyettes államtitkár szerint azért, mert nem az egyes munkavállaló bére számít - hangzott el az RTL Híradóban. Banai Péter Benő azt mondta: a kormány és az országgyűlés szándéka egyértelmű volt, mindenkinek, aki a közszférában dolgozik, a nettó keresete ne csökkenjen. A nettó keresetnél figyelembe kell venni a családi adókedvezmény összegét, amely értelemszerűen a két szülőnek, a házas- vagy élettársnak jár.
Aki 70 ezer forintot vitt volna haza, annak ehhez 4 ezer forintot tett hozzá az állam. A legtöbb kompenzációt az kapja, aki nettó 209 500 forintot keres, neki több mint 12 ezer forinttal egészítik ki a fizetését. De még az is kap 100 forintot, aki majdnem 300 ezer forintot keres. Ugyanis csak így tartható az a kormányzati ígéret, hogy senki ne járjon rosszabbul, mint tavaly.
A szakszervezet szerint van, aki saját hibájából nem kapta meg a bérkiegészítést. Árva János, a Magyar Köztisztviselők, Közalkalmazottak és Közszolgálati Dolgozók Szakszervezetének elnöke azt mondta, vannak olyanok, akik nem kapták meg a kompenzációt. Ez elsősorban abból adódik, hogy a szükséges nyilatkozatot nem adták le január 15-ig. Aki a nyilatkozatot késve adja le, a rendelet szerint visszamenőleg már nem kaphatja meg a bérkiegészítést. A helyettes államtitkár szerint azonban vizsgálják annak lehetőségét, hogy utólag ezek a dolgozók is hozzájussanak a kompenzációhoz.
Az uniós tagállamok közül a második legnagyobb mértékben nőtt az internetet vásárlásra is használók aránya Magyarországon az elmúlt öt évben.
Hova kerül a magyarok elektronikus hulladéka, milyen szemléletváltásra lenne szükség, és legfőképpen hogyan készül kincs a szemétből- erről kérdeztük a RoboKalandot.
Az otthoni kávézásnak is egyre inkább szeretjük megadni a módját, akár egy drágább kávégépről van szó, akár kávékülönlegességről.
A pandémia alatt megugrott a szobanövények, és kertészeti eszközök iránti kereslet, 2020-ban a szobanövények tekintetében 8%-os emelkedést észleltek a piaci szereplők.
-
Szakképzett és megbízható mester csak néhány kattintásnyira Öntől! (x)
Otthonfelújítást tervez? Felejtse el a stresszt! Küldjön keresletet és válasszon a több mint 5.000 különböző építőipari vállalkozó közül.
- Rendkívüli ülésre visz Orbán Viktor útja a BL-döntőről
- Milák Kristóf volt edzője lett Turi György utódja az úszószövetségben
- Megvan, miért érezhetünk fantomszagokat Covid után
- Új elnököt választott a Momentum
- Sikeresnek tűnik az egyik legveszélyeztetettebb állatért indított harc
- Tömegkarambol miatt lezárták a 4-es főutat
Külföldi piacra lépés 2022
Tiszaújváros – Kelet-magyarországi Gazdasági Fórum 2022


