13 °C Budapest

Veres: 50 milliárd forint többletbevétel a gazdaság kifehéredéséből

Pénzcentrum
2007. október 8. 14:51

A költségvetésnek 50 milliárd forint többlet adó-, és járulékbevétele származott az elmúlt egy évben a gazdaság kifehérítéséből - mondta Veres János pénzügyminiszter hétfőn az Adó és Pénzügyi Ellenőrzési Hivatal (APEH) értekezletén az MTI-Eco tudósítása szerint.

"Úgy gondoljuk, hogy azok, akik átléptek a fehér zónába, azok a következő évben ott is maradnak, és befizetik a számukra kötelező adót és járulékot" - hangsúlyozta a pénzügyminiszter.

Az 50 milliárd forintnyi többletbevétel, egyébként a GDP 0.2 százaléka, vagyis nagyjából a hiány is ennyivel lett kisebb.

Veres elmondta, hogy 2008 közepéig összesen 1,717 fővel bővül az APEH létszáma, és jelezte: az adóhivatal egy új jogszabály nyomán fokozottan ellenőrzi majd azokat a vállalkozásokat, amelyek "a minimum adóalap követelményének nem felelnek meg". Hozzátette: meg kell vizsgálni azokat a vállalkozásokat, amelyek úgy folytatnak évek óta gazdasági tevékenységet, hogy közben jövedelem nem képződik.

HR BLOGGER
vezetoi-coaching  |  2025.05.16 10:17
Túri Ferenc Linkedin postja: “Ki hogyan értelmezné a képet?” Ha még aktív lennék a Linkedin-en (2...
hrdoktor  |  2025.05.15 11:04
A baj nem jár egyedül: a pollenallergiát nemcsak az adott növény virágpora válthatja ki, hanem a ker...
perfekt  |  2025.05.12 16:54
A Perfekt Ipari Képzési Központ célja, hogy partnereinek mindig szakszerű és jogszabályoknak megfele...
kovacstunde  |  2025.05.10 08:00
Egy elismert kortárs magyar író regényét olvasom. Jól szerkesztett, olvasmányos mű. A történet közép...
laskainelli  |  2025.04.19 15:46
Ismerős lehet neked is az az összezavaró érzés, amikor egy döntés előtt állsz, de bárhogy is próbálo...
Temérdek magyar él óriási tévhitben: azt hiszik, olcsón vásárolnak, pedig így sokkal jobban megérné

"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.

Megelégelték a fővárost, a Mátrába költöztek: lesajnált csodakertet próbál megmenteni a fiatal pár

Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?

Három kiló ruháért másik három kilót kapsz - így forgasd fel a ruhatáradat! (x)

Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.

NAPTÁR
Tovább
2025. május 16. péntek
Mózes, Botond
20. hét
Május 16.
A fény világnapja
Ajánlatunk
EZT OLVASTAD MÁR?
Pénzcentrum KVÍZ - Teszteld a tudásod!
Naponta friss kvíz kérdések; tudáspróba; tesztek felnőtteknek.
Most nem