-3 °C Budapest

Változatlan kamat mellett adósodhatnak el a diákok

Pénzcentrum
2006. december 18. 09:30

Változatlan maradt a diákhitel 9,5 százalékos kamata az általános kamatszint-emelkedés és a Diákhitel Központ költség-növekedése ellenére - írja a Napi Gazdaság.

A tanévben csaknem 20 ezer új hiteligénylő csatlakozott a rendszerhez; ez tette lehetővé a költség csökkentését. Az emelkedő kamatkörnyezetben az optimális adósságszerkezet elérése céljából a DK meglehetősen visszafogta soros, immár 4. kötvényprogramját. A 30 milliárd forintos keretösszegéből az október 3-ai első kibocsátáskor 7 milliárd forint értékű papírt vásároltak meg a befektetők, a következő kibocsátásra vélhetően majd csak március elején kerül sor. Ennek oka, hogy a DK március 14-én utal először a második félévben hitelt igénylő hallgatóknak.

A szemeszterkezdő utalások a legnagyobbak - októberben 8,362 milliárd forint volt -, mivel az igénylők zöme egy összegben kéri a tanulmányi félévre szóló hitelt. A központ jövő évi készenlétihitel-nyújtóját, akinek - állami készfizető kezességvállalás mellett - 2007. augusztus 31-éig 10 milliárd forint összegű kölcsönkeretet kell biztosítania a DK számára december 22-én hirdetik ki. Az összeget 2007. augusztus 31. és 2008. január 2. között várhatóan még további maximum 5 milliárd forint egészít ki.

HR BLOGGER
hrdoktor  |  2026.01.14 12:39
Jelentősen megnehezíti a munkába járást, ha az ónos eső síkossá és csúszóssá teszi a járdákat. Ilyen...
legacykft  |  2026.01.12 12:13
A coachingról gyakran úgy beszélünk, mint egy szakmáról. Egy szerepről, egy eszköztárról, módszertan...
laskainelli  |  2025.12.13 12:55
Sokan gondolják úgy, hogy egy kapcsolatnak magától kellene működnie. Ha igazán szeretjük egymást, ak...
kovacstunde  |  2025.11.15 08:00
Pár nappal ezelőtt Gabi barátnőmmel beszélgettünk, éppen ennek a cikknek a gondolataival voltam elfo...
vezetoi-coaching  |  2025.11.06 13:37
Guys, plagizáltam… már ez is baj, de pláne, hogy nem is tudom, hogy történt… Oltári gáz. Ezt a damag...
NAPTÁR
Tovább
2026. január 15. csütörtök
Lóránt, Loránd
3. hét
Január 15.
A Wikipédia napja
EZT OLVASTAD MÁR?