16 °C Budapest

Bizakódó kkv-k - A költségelőnyre építenek...

Pénzcentrum
2005. november 29. 08:32

A Varsói Közvéleménykutató Központ legfrissebb felmérése szerint a lengyel kis- és középvállalatok úgy gondolják, hogy fel tudják venni a versenyt a külföldi cégekkel.

A 247 vállalkozás bevonásával készített elemzés szerint a lengyel kkv-k 71.5%-a szerint termékeik árszívnonala versenyképesebb, mint az EU többi cégéé, 64% szerint pedig a termékek minősége és innovatív jellege megegyezik az uniós gyártmányokéval.

A válaszadók 51%-a vélte úgy, hogy az EU-csatlakozás óta javult a lengyel cégek világpiaci versenyképessége.

A piaci követelmények emelkedése ellenére a lengyel vállalatok 33%-a növekvő értékesítésről számolt be, 81%-uk pedig nyereségesen működőtt. A cégek 44%-a a költségelőnyökre épít, 15%-uk a vevőkkel kialakított speciális kapcsolatokat tartja szem előtt, 11% a márkaismertségben bízik és csak 7.5% alapoz a termékminőségre.

HR BLOGGER
laskainelli  |  2023.06.01 14:23
Az önbizalomhiány különböző módokon és életszakaszokban jelentkezhet, de ha megfigyeled a jelen hely...
coachco  |  2023.05.30 15:32
Bizony, nem túlzok, ha azt mondom, tekintetünk mérföldeken, lelkünk századokon túl barangolt a napok...
hrdoktor  |  2023.05.29 07:48
Az életmódunk számos tényezőt befolyásol, beleértve a szem egészségét is. Az egészségtelen táplálkoz...
vezetoi-coaching  |  2023.05.23 10:04
Jó, 2 napot késett (a bevezető mutatja, 2 napja kezdtem el…), de hadd szóljon…:-))) Például a macho...
hrbonbon  |  2023.05.18 15:51
Simonyi Judit ügyvezető igazgató Miért is vagyok egy kiválasztási folyamatban? LEHETŐSÉGEK:...
Súlyos: az 1-3 éves gyerekek negyedének vannak félelmei különböző ételektől

Beszámolók szerint az 1-3 éves korosztály 25%-a - tehát minden negyedik gyermek - elutasít valamilyen ételt, és sokuknál óvodás, általános iskolás korban is fennáll még a probléma.

Megdőlt a 120 milliós közösségi finanszírozási rekord – itt az EU-s pénzek utódja? (x)

Az egyre népszerűbb finanszírozási forma itthon is gyorsan terjed, egyre többen ismerik és használják.

Balogh Petya: Önmagunkkal versenyzünk, és van hova fejlődni (x)

Bár sokat fejlődött az utóbbi években a hazai startup ökoszisztéma, még egy nagyságrenddel, szinte minden fontos mutatóban le van maradva a régiós élvonaltól.

Szemet vetett erre a szektorra Balogh Petya: 50 ezerért még te is a cégtársa lehetsz

A 120 fős tulajdonosi közösség mellé most Balogh Petya cége is beszállt a Brancs közösségi finanszírozási platformba.

NAPTÁR
Tovább
2023. június 3. szombat
Klotild
22. hét
KONFERENCIA
Tovább
Sustainable World 2023
A jövő vállalatai szeptember 12-én!
Portfolio Balaton Business Forum 2023
Együtt a régió szereplői
EZT OLVASTAD MÁR?