17 °C Budapest

Vártnál kisebb visszaesés az amerikai kiskereskedelemben

Pénzcentrum
2005. november 15. 16:54

0.1%-kal esett vissza a kiskereskedelmi eladások értéke az USA-ban októbertben. Vártnál (0.6%) kisebb visszaesés a csökkenő autóértékesítések és üzemanyageladások következménye volt. Az adat pozitívan értékelhető a várakozásokhoz képest. Az autók nélküli eladási volumen 0.9%-kal nőtt. Különösen kelendőek voltak a ruházati cikkek, itt 3.1% volt a növekedés. Az építkezési alapanyagok eladásai

0.1%-kal esett vissza a kiskereskedelmi eladások értéke az USA-ban októbertben. Vártnál (0.6%) kisebb visszaesés a csökkenő autóértékesítések és üzemanyageladások következménye volt. Az adat pozitívan értékelhető a várakozásokhoz képest.

Az autók nélküli eladási volumen 0.9%-kal nőtt. Különösen kelendőek voltak a ruházati cikkek, itt 3.1% volt a növekedés. Az építkezési alapanyagok eladásai szintén jelentősen, 2.1%-kal bővültek.

A forgalom a legtöbb üzlettípusban jelentősen nőtt, ami az év végi hajrá előtt különösen biztató. A bizalmi indexek kisebb kiadási volument sugallnának, a valós tényadatok ehhez képest szintén pozitív meglepetést jelentenek.


HR BLOGGER
legacykft  |  2026.03.09 15:36
Az idegtudomány egyik fontos felismerése az elmúlt évtizedekben az volt, hogy az emberi agy a társas...
hrdoktor  |  2026.03.06 11:21
A dohányzás egészségkárosító hatásai közül a legtöbben a tüdőbetegségeket vagy a szív- és érrendszer...
laskainelli  |  2026.01.18 19:19
Van az a reggel, amikor arra ébredsz, hogy már megint vele álmodtál. Pedig már napok, hetek teltek e...
kovacstunde  |  2025.11.15 08:00
Pár nappal ezelőtt Gabi barátnőmmel beszélgettünk, éppen ennek a cikknek a gondolataival voltam elfo...
vezetoi-coaching  |  2025.11.06 13:37
Guys, plagizáltam… már ez is baj, de pláne, hogy nem is tudom, hogy történt… Oltári gáz. Ezt a damag...
Erről ne maradj le!
NAPTÁR
Tovább
2026. március 14. szombat
Matild
11. hét
Március 14.
Gátellenes világnap
Ajánlatunk
KONFERENCIA
Tovább
Agrárium 2026
Tradicionálisan hiánypótló esemény, és hasznos lehet a hazai agrárium minden méretű agrártermelői vállalkozásának
Retail Day 2026
A magyar (kis)kereskedelem jelene és jövője
EZT OLVASTAD MÁR?