17 °C Budapest

Euró short jennel szemben!?

Pénzcentrum
2005. január 12. 09:26

Egyre inkább aggódik az EKB az erős euró árfolyam miatt, ugyanakkor piaci vélekedések szerint intervencióra egyelőre nem kell számítani. Otmar Issing, az EKB vezető közgazdásza arra hívja fel a figyelmet, hogy a globális egyensúlytalanságokat övező globális árfolyamkorrekciókban az euró túlzottan erőssé vált, a dollár leértéklődésére az ázsiai devizákkal szemben is szüksége lenne.

A problémát elsősorban az okozza, hogy a dollár felülértékeltségének megszüntetésében az euró döntő szerepet próbál "vállalni", az ázsiai devizák - elsősorban a kínai jüan - az árfolyamrendszerek sajátosságai illetve a nemzeti jegybankok intervenciói miatt nem értékelődhetnek fel. Részben ez az oka annak is, hogy a dollár jelentős euróval szembeni gyengülése ellenére az amerikai külkereskedelmi folyamatokban nem következnek be azok a korrekciós folyamatok, amelyek az egyensúlytalanságok érdemi mérséklődésének irányába hatnának.

usdjpycomp
usdjpycomp
A Calyon elemzői szerint az EKB intervencióra 1.4 USD/EUR árfolyam közelében kerülhetne sor, ugyanakkor hatás csak a jegybankok összehangolt akciójával érhető el. A bank elemzői külön kitérnek a jen árfolyamára, melynek erősödése fundamentális oldalról is indokolt. A folyó mérleg, az FDI és a portfólió befektetések oldaláról folyamatos a támogatottság a jen mögött. Emiatt a leginkább jövedelmező startégia a devizapiacokon a közeljövőben az euro jennel szembeni eladása lehet.

eurusdcomp
eurusdcomp
A ma reggeli órákban egy euróért már csak 1.3088 USD-t kellett adni. Az árfolyam a dollar szempontjából 0.3 centet erősödött viszonylag rövid idő alatt. Az jen/euró árfolyam 135.6-ról 135.25-ig mozdult.

HR BLOGGER
coachco  |  2026.04.14 16:58
Régen írtam blogbejegyzést. Valahogy nem volt hozzá kedvem. De arra jutottam, így négy év után ezt a...
legacykft  |  2026.04.08 14:55
Egyre több olyan szakemberrel találkozunk, akik csoportokkal dolgoznak, legyen szó önismereti folyam...
hrdoktor  |  2026.03.24 15:00
A menopauza beköszönte sokféle testi panasszal járhat, ezek közül az egyik leggyakoribb az alvás min...
laskainelli  |  2026.01.18 19:19
Van az a reggel, amikor arra ébredsz, hogy már megint vele álmodtál. Pedig már napok, hetek teltek e...
kovacstunde  |  2025.11.15 08:00
Pár nappal ezelőtt Gabi barátnőmmel beszélgettünk, éppen ennek a cikknek a gondolataival voltam elfo...
NAPTÁR
Tovább
2026. április 24. péntek
György
17. hét
Április 24.
A rendőrség napja
Ajánlatunk
KONFERENCIA
Tovább
AI in Energy 2026
Átlátható adat és energia
AgroFood 2026
Élelmiszeripari konferencia május 19-én
Portfolio Investment Day 2026
Éve Signature előfizetéssel INGYENES részvétel!
Hitelezés 2026
Lakossági hitelek: fenntartható növekedés vagy túlhevülés?
Women's Money & Mindset Day 2026
Hogyan gondolkodnak a nők pénzről, kockázatról és jövőről?
EZT OLVASTAD MÁR?