2003-ban átlagosan 43 percet kellett dolgoznunk azért, hogy 1 Big Mac hamburgert megvehessünk, illetve 14 percnyit 1 kg kenyérért. Az adatok bár jellemzően még magasabbak, mint a nyugat-európai átlag, azonban jelentős közeledést mutatnak a 2000-es adatok óta. Az ezredforduló Magyarországán még 82 percnyi munkaidő "jutalma" volt egy hamburger, és 25 perc egy kg kenyér. Regionális összehasonlításban láthatjuk, hogy Magyarországon minimálisan kevesebb munkaidő volt szükséges az említett két termék megvételéhez.
Az Európai Unió átlaga 2003-ban a hamburgerhez szükséges munkaidőnél 19 perc volt, míg a kenyér esetében 13.9 perc adódott. Tavalyelőtt tehát több mint kétszer többet kellett dolgoznunk a McDonald's standard termékéért, és közel kétszer annyit egy kilónyi kenyérért. (A UBS módszertana: a termék árát elosztják a 13 szakma nettó órabérének súlyozott átlagával.)
![]() |
![]() |
Érdemes ezek után áttekinteni azt is, hogy milyen változások következtek be 2000-hez képest a két termék esetén. Bár a régiós versenytársak esetén nem rendelkezünk 2000-es adatokkal, de mindenképpen figyelemre méltó, hogy 4 év alatt feleződött az 1 hamburger megvételéhez szükséges munkaidő.

Így vágja át a magyar dolgozókat a saját főnökük: kevesen tudják, hogy így teljesen ingyen gürcölnek
Ha munkaügyekről, munkajogi ismeretekről van szó, mi, magyarok nem állunk éppen a helyzet magaslatán.
Hivatalosan is elindította befektetési kampányát a Brancs közösségi piactér, amely rekordérdeklődéssel zárta az előregisztrációs kampányát.
Év végén két újabb izgalmas kampány ért el kiemelkedő sikereket a Brancs piacterén.
Most viszont bemutatunk 3 olyan projektet, amikről valószínűleg sokat fogunk még hallani 2023-ban!
A könyv szerzőjét, Zubreczki Dávidot kérdeztük a balatoni fejlesztésekről, a városnézésről, építészetről és hogy mitől lenne élhetőbb Budapest. Interjú.
-
Alapanyagtól a vásárlóig: így áll a fenntarthatósághoz a piacvezető kiskerlánc
A Lidl Magyarország a környezettudatosság mellett érvel.
- Vas Kata Blanka 11. lett a terepkerékpáros világbajnokságon
- Iskolai migránskvóta bevezetését javasolják Németországban
- Örökre eltűnhet az útlevél életünkből
- Alpesisí vk - Svájci siker a vb előtti utolsó versenyen
- Elütött egy embert a metró, nem közlekdik az M2-es
- Tiltakozó akciókra készülnek az orvosok
Digital Transformation 2023
Sustainable Tech 2023
Biztosítás 2023


