A forint/euró kurzus ma reggel a tegnapi zárószintjénél mintegy 1 forinttal gyengébb szinten nyitott az euróval szemben, majd a kurzus jelentős volatilitás mellett ingadozott. Az állampapírok másodpiacán a tegnapi jelentős hozamemelkedést követően további mérsékelt hozamemelkedés figyelhető meg. A dollár a tegnapi amerikai makroadatok hatására érezhető erősödést mutat az euróval szemben, a jen/dollár relációban stagnál a kurzus.
Merre tovább forint?
eurhufcomp |
![]() |
A forint tegnap kora délután kezdett jelentős gyengülésbe, majd a késő délutáni órákban mérséklet korrekció következett, így zárásra ismét a 255-ös szint alá került a kurzus. A mai kereskedés során feltehetően a megszokottnál hektikusabb kereskedésre számíthatunk, mely további hozamemelkedéssel párosulhat.
Feltehetően a magyarázat a tegnapihoz hasonló lehet, a kedvezőteln folyó mérleg adatok, az inflációs számok, az államháztartási folyamatok várható alakulása bizonytalanságban tartja a befektetőket. A külső helyzet tekintetében a robbantások, az emelkedő kamatemelési várkozások szintén a tőkekiármalást erősíthetik (ld. részletesebben az "Újabb pénzügy válság közeleg?... című cikkünket.)
Az állampapírok másodpiacán a kereskedés eddigi szakaszában mintegy 3-5 bázispontos hozamemelkedés figyelhető meg a tegnapi jelentős (15-20 bp-os) emelkedést követően. A piac a 3 hónapos referenciaszint alapján nem számít a jegybank hétfői kamatcsökkentésére, a három hónapos hozamszint az elmúlt napokban folyamatosan emelkedett, a tegnapi referencia szint 11.42% volt.
A mostani gazdasági helyzetbe szinte bármit megtennénk, hogy spóroljunk, azonban sokan tapasztalhatják azt, hogy hiába igyekeznek, még így is elfolyik a pénz a bankszámlájukról.
Közösségi finanszírozással adnák ki újra a 2012-es év gyerekkönyvét, a Dobozvárost.
A vállalkozásunk sikere rengeteg dolgon múlhat, nem elég az ötlet, bizony kemény munkát kell fektetni a sikerbe.
Tíz év után ismét megjelenhet Lakatos István Év Gyerekkönyve-díjas meseregénye, a Dobozváros!
-
Több mint 30 ezer tonna élelmiszert mentettek meg a kidobástól
Öt év alatt az élelmiszer-felesleg közel felét hasznosította a Tesco.
-
Fellendült a tőkebevonás a cégeknél
Túlélés, beruházás, felvásárlás – a Hiventures tőkével támogatja.
- Fél óra alatt felnégyelte C. Ronaldóékat a Brentford
- Három globális hatás miatt nincs víz a felhőkben
- 26 darab négytalálatos szelvényt találtak - de hány ötöst?
- Szerződés fölött szállítanak gázt az oroszok - a nap hírei
- A magyar gólkirály bekezdett első külföldi állomáshelyén
- Több mint ötödével nőtt a megújulókból termelt villamosenergia mennyisége
Portfolio Future of Finance 2022
Energy Investment Forum 2022 - A MEKH szakmai támogatásával
Private Health Forum 2022


