Erős János, az MFB vezérigazgatója, s immár a kormány által az Európai Beruházási Bank igazgatóságába delegált bankár meggyőződése az, hogy sem törvénytelen, sem etikátlan tett nem fűződik a nevéhez - olvasható a Népszabadság mai számában közölt interjúban.
Erős János 1995-ben, 33 évesen került a K&H Bank élére, ahonnan 1998-ban távozott. Erős nevéhez fűződik a korábban konszolidáción átesett bank sikeres privatizációja a belga KBC Bank számára. A privatizáció során a bank felső menedzsmentje, s különösen Erős János akkori vezérigazgató is sokat keresett, ugyanis a dolgozók számára fenntartott 5% részvénycsomagból 3.5%-ot a felső menedzsment, 1.5%-ot pedig maga Erős jegyzett le K&H hitelből, féláron. A névértéken 300 millió forintnyi pakettet Erős így 150 millió forintért hitelből vette meg, majd azt egy nap után adta el a K&H brókercégének 660 millió forintért. Az így kasszírozott pénzt Erős 30-35%-os hozamgaranciával fektette be a K&H Brókerháznál a menedzsment más tagjaival együtt. 1998-ban a brókercég a Népszabadság információi szerint 800 millió forintot veszített a VIP-ügyfeleknek nyújtott hozamgaranciás ügyleteken.
A fenti ügylettel kapcsolatban Erős János a Népszabadságnak elmondta, hogy semmi törvénytelent nem tett, a részvényfelosztásra pedig ő csak javaslatot tett, a döntést a tulajdonos ÁPV Rt. hozta meg. Arra a kérdésre, hogy a megítélése szerint etikusan szerezte-e a bankár a vagyonát, Erős azt válaszolta, hogy úgy érzi, etikusan is.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.


