-2 °C Budapest

Menni vagy nem menni? - Jelentős menedzsment hiba után is mozdíthatatlan a vezérigazgató

Pénzcentrum
2004. április 29. 09:58

Egyre több tudósítás jelenik meg azt illetően, hogy vajon távozni kényszerül-e Jürgen Schrempp a Daimler vezérigazgatója, miután az ázsiai kaland, a Mitsubishi befektetés kudarcba fulladt. A Wall Street Journal írása szerint a kudarc ellenére minimális a távozás esélye, mivel a Daimler felügyelő bizottságában és igazgatóságában szoros belső személyi összefonódások találhatók, melyből nem lehet kiszakítani Schrempp-et.

Érdekességként említi meg a WSJ, hogy Schrempp vezérigazgatói megbízása egy évvel annak lejárta előtt egy hónapja került megújításra további négy évre. Az új szerződés részletei nem ismertek, de meglepő lenne, ha Schrempp-et anyagilag védő cikkelyek ne lennének benne.

Néhány intézményi befektető (köztük a legnagyobb Deutsche Bank) is elégedetlenségének adott hangot, ez azonban feltehetően csak átmenetileg okoz majd kisebb, kozmetikai úton kezelhető felszíni nehézségeket.

HR BLOGGER
hrbonbon  |  2023.12.08 01:16
GREAT RESIGNATION The COVID-19 pandemic was a time of change for the way people worked, and million...
laskainelli  |  2023.12.07 17:10
A hűtlenség egy döntés, amit a hűtlen fél hoz meg, számára észszerűnek tűnő indokra támaszkodva. A k...
vezetoi-coaching  |  2023.12.06 09:06
Nyilván mindenki, aki őrli naponta a Duolingo-t, megkapja Mikulásra az évi egyenleget, 4 KPI-jal, mu...
coachco  |  2023.12.05 13:06
Közelednek az önkormányzati választások. Mindeközben az önkormányzatiság zsugorodik, jelentősége, sz...
hrdoktor  |  2023.12.04 10:06
Sokan szükséges rosszként tekintenek az üzemorvosi vizsgálatra, pedig nemcsak a munkáltató, hanem a...
Vége az iskolai bántalmazásoknak? Magyar innováció segíthet megelőzni az ilyen eseteket

A zárkózott kamaszok ventilációjában segíthet egy, a mentális jóllétet támogató új hazai mobilapp, a Healmindset, amelyben a felhasználók chaten, anonim módon kaphatna támogatást.

Most bárki fillérekért lecsaphat Magyarország egyik legnagyobb kincsére: érdemes sietni, hamar elkapkodják

Bár a 20 ezer magyar méhész 1,2 millió méhcsaládja évente 25 ezer tonna mézet termel, Magyarországon az egy főre jutó mézfogyasztás mindössze 1 kg/év.

Ismered a Ferit? Milyen Ferit? Vadiúj főzelékbár hódíthatja meg Budapestet

Újabb gasztronómiai témájú sikersztori a Brancsnál: közösségi előfinanszírozásból nyithatja meg főzelékbárját az ötletgazda Szatmári Ferenc, azaz Főzelékes Feri.

Súlyos rendellenesség ütötte fel a fejét a magyar iskolákban: minden tizedik gyerek érintett

Október a figyelemhiányos hiperaktivitás-zavar, azaz az ADHD rendellenesség tudatosításának hónapja, amiben Magyarországon az iskoláskorú gyerekek 8-10 százaléka érintett.

Erről ne maradj le!
NAPTÁR
Tovább
2023. december 8. péntek
Mária
49. hét
Ajánlatunk
KONFERENCIA
Tovább
Agrárszektor Konferencia 2023
Rangos agrárdíjak az Agrárszektor Konferencián!
Sustainable World 2023
A jövő vállalatai szeptember 12-én!
Mi lesz veled magyar élelmiszer?
Ingyenes Signature rendezvény
EZT OLVASTAD MÁR?
CSOK Plusz - hírek, tudnivalók
A legfontosabb hírek, elemzések, és a részletszabályok a 2024-től elérhető CSOK Plusz-ról.
Most nem