350 millió eurós hitel az OTP-nek

Pénzcentrum
2004. április 5. 13:09

Az OTP Bank Rt. a mai nap folyamán 350 millió eurós szindikált hitel felvételéről kötött szerződést. A hitelt eredetileg 300 milliósra tervezte a bank vezetése, de a túljegyzés következtében az összeg 50 millióval gyarapodott. Dr. Csányi Sándor, az OTP elnök-vezérigazgatója mindenekelőtt furcsának nevezte, hogy megannyi hitelfolyósítást követően ezúttal ő áll a felvevői oldalon, ám ezt mindenképp jó jelnek tartja, mely a banktermékei iránt támasztott növekvő kereslettel magyarázható. Az elmúlt hónapokban jelentősen megnőtt a kereslet a deviza-alapú hitelek iránt, az OTP így elsősorban ezeket igyekszik kielégíteni a befolyt pénzből. A felvett hitel 5 éves futamidejű, mely után az első 3 év során EURIBOR + 20 bp, az azt követő két évben pedig EURIBOR + 22.5 bp kamat fizetendő. A jelenlegi tranzakció a nem állami pénzintézeteknek nyújtott legnagyobb volumenű hitel. Csányi Sándor örömét fejezte ki, hogy a hitelnyújtók értékelték az OTP elért eredményeit, így versenyképes megállapodás születhetett. A hitel főszervezői és a jegyzési garancia vállalói a BNP Paribas, a Citigroup, a Deutsche Bank és a Sumitomo Mitsui voltak. A szerződés megkötésében összesen 8 ország 19 bankja vett részt, mely azért is nevezhető kedvező változásnak, mivel a korábbi hasonló tranzakció óta az OTP 8-cal gyarapította hitelezői körét, melyet a bizalom jeleként értékelhetünk. A feltett kérdésekre válaszolva Csányi elmondta, az akvizíciók finanszírozásához nem lett volna szükség hitel felvételére, azokat vállalati és lakossági hitelezésre fogják felhasználni. 1-2 hónapon belül számíthatunk a deviza alapú lakáshitel-konstrukciók megjelenésére is.

HR BLOGGER
laskainelli  |  2023.06.01 14:23
Az önbizalomhiány különböző módokon és életszakaszokban jelentkezhet, de ha megfigyeled a jelen hely...
coachco  |  2023.05.30 15:32
Bizony, nem túlzok, ha azt mondom, tekintetünk mérföldeken, lelkünk századokon túl barangolt a napok...
hrdoktor  |  2023.05.29 07:48
Az életmódunk számos tényezőt befolyásol, beleértve a szem egészségét is. Az egészségtelen táplálkoz...
vezetoi-coaching  |  2023.05.23 10:04
Jó, 2 napot késett (a bevezető mutatja, 2 napja kezdtem el…), de hadd szóljon…:-))) Például a macho...
hrbonbon  |  2023.05.18 15:51
Simonyi Judit ügyvezető igazgató Miért is vagyok egy kiválasztási folyamatban? LEHETŐSÉGEK:...
Súlyos: az 1-3 éves gyerekek negyedének vannak félelmei különböző ételektől

Beszámolók szerint az 1-3 éves korosztály 25%-a - tehát minden negyedik gyermek - elutasít valamilyen ételt, és sokuknál óvodás, általános iskolás korban is fennáll még a probléma.

Megdőlt a 120 milliós közösségi finanszírozási rekord – itt az EU-s pénzek utódja? (x)

Az egyre népszerűbb finanszírozási forma itthon is gyorsan terjed, egyre többen ismerik és használják.

Balogh Petya: Önmagunkkal versenyzünk, és van hova fejlődni (x)

Bár sokat fejlődött az utóbbi években a hazai startup ökoszisztéma, még egy nagyságrenddel, szinte minden fontos mutatóban le van maradva a régiós élvonaltól.

Szemet vetett erre a szektorra Balogh Petya: 50 ezerért még te is a cégtársa lehetsz

A 120 fős tulajdonosi közösség mellé most Balogh Petya cége is beszállt a Brancs közösségi finanszírozási platformba.

NAPTÁR
Tovább
2023. június 5. hétfő
Fatime
23. hét
KONFERENCIA
Tovább
Sustainable World 2023
A jövő vállalatai szeptember 12-én!
Portfolio Balaton Business Forum 2023
Együtt a régió szereplői
EZT OLVASTAD MÁR?