Az egy- és kétforintosok bevonásának bejelentése óta összesen már 105 millió darab érme áramlott vissza a jegybankba - írja a Napi Gazdaság.
Mindez 220 tonna egyforintost, s 387 tonna kétforintost jelent. A pénzérmék nagy része a bevonás után érkezett, ugyanis március elejéig, a használaton kívül helyezés időpontjáig 45 millió darab aprópénz érkezett vissza.
A mostanáig összesen visszaérkezett érme az egyforintosoknál az állomány 11, kétforintosoknál pedig a 15 százalékát teszi ki. Közben több száz civil szervezet gyűjt jótékony céllal érméket, ők összesen 36 tonnányi, vagyis 18 millió forint értékű pénzt szedtek össze,
Simor András jegybankelnök szerint az átállás mindeddig nem okozott problémát sem a kereskedelmi szektornak, sem pedig a lakosságnak.
Kármán András bejelentése: hozzányúlnak a kamatstophoz, erre készülhetnek az érintett lakáshitelesek
Kármán András pénzügyminiszter bejelentette, hogy 2026. szeptember 30-án végleg megszűnik a lakossági jelzáloghitelek kamatstopja
-
1 hét múlva kezd a VéNégy Fesztivál Nagymaroson (x)
Bagossy & Nouvelle Vague Nagymaroson, akciós jegyek vasárnapig!







