Az Aldi jelentős beruházást hajt végre az Egyesült Királyságban, miután rekordévet zárt a bevételeket illetően.
Alig a forgalom tizede maradt meg a szállodáknál, de az éttermeknél is súlyosak voltak a visszaesések a koronavírus-járvány miatt. A szereplők összefogást sürgetnek, ugyanakkor arra panaszkodnak: nem kapnak támogatást.
A szeptember 1-jei határzár után azonnal és drámaian csökkent a vendégek száma, és ezáltal a bevétel is, mind a fővárosi, mind a vidéki hotelekben, Budapesten október elején a még üzemelő szállodákban alig érte el a 10 százalékot a kihasználtság - nyilatkozta Kovács Balázs, a Danubius Hotels vezérigazgatója a 24.hu megkeresésére. Azzal kapcsolatosan, hogy állami vagy önkormányzati támogatást kapnak-e, a cégvezető azt mondta: "jelen pillanatban nincs a szállodaipari szereplőket érdemben segítő intézkedés".
Hasonlóan jelentős visszaesésről számolt be a többi szereplő is. Orbán-Nagy Brigitta, az V. kerületi, négycsillagos Marmara Hotel értékesítési vezetője 91 százalékos szeptemberi bevételkiesésről számolt be, Palik Csaba, a Hotel Benczúr értékesítési vezetője is arról beszélt: náluk is 90 százalékkal esett vissza a szobaárbevétel a tavalyihoz viszonyítva. Mindez a dolgozók nagy részének az elbocsátásával járt.
Orbán-Nagy Brigitta szerint a márciusban meghozott intézkedések - mint a csökkentett munkaidős foglalkoztatási támogatás és járulékkedvezmény - jó irányba mutattak, de most, amikor még nagyobb szükségük lenne rá, nem kapnak semmit, pedig a szektor felélte a tartalékait. Palik Csaba úgy fogalmazott: "nevetséges azt gondolni, hogy a külföldi beutazó forgalmat bármikor is pótolni lehet a belföldivel".
Nem csak Budapesten rossz a helyzet
A belföldi vendégek hatvan, a külföldiek 90 százaléka tűnt el - mondta el Ritter Judit, a székesfehérvári Szárcsa Hotel ügyvezető igazgatója, akik a városvezetéssel szeretnének tárgyalni adócsökkentésről. A kormányzati intézkedések közül hasznosnak tartja a hiteltörlesztési moratórium meghosszabbítását, és a Széchenyi turisztikai hitel bevezetését, valamint a turisztikai hozzájárulás fizetésének szüneteltetését, azt viszont nem érti, miért nem csökkentik a járulékokat.
JÓL JÖNNE 2,6 MILLIÓ FORINT?
Amennyiben 2 584 927 forintot igényelnél 60 hónapos futamidőre, akkor a törlesztőrészletek szerinti rangsor alapján az egyik legjobb konstrukciót, havi 57 984 forintos törlesztővel az UniCredit Bank nyújtja (THM 13,10 %), de nem sokkal marad el ettől a CIB Bank 58 104 forintos törlesztőt (THM 13,20%) ígérő ajánlata sem. További bankok ajánlataiért, illetve a konstrukciók pontos részleteiért (THM, törlesztőrészlet, visszafizetendő összeg, stb.) keresd fel a Pénzcentrum megújult személyi kölcsön kalkulátorát. (x)
Az éttermek forgalmát szintén jelentősen visszavetette a járvány, ahol a belföldi vendégekre építenek, ott is számolni kell azzal, hogy félnek kimozdulni. A tizenhárom fővárosi éttermet üzemeltető Zsidai Roy szerint elengedhetetlen a turizmus-vendéglátás vállalkozásainak, az ingatlan-bérbeadóknak, a beszállítóknak, a munkavállalóknak, az állami szereplőknek és az önkormányzatoknak az összezárása, empátiája és összefogása. Mint fogalmazott: "egy csődbe ment étterem nem fog tavasszal kinyitni, banki adósságszolgálatot, bért és járulékot fizetni, alapanyagot vásárolni, bérleti díjat vagy közterület-használati díjat fizetni és így tovább."
Az idén októberben harmadszorra elinduló Launchpad programról Kövesdi Gáborral, a Brancsközösség alapítójával beszélgettünk.
Van, aki meztelenül, törölközőbe csavarva kényelmetlenül érzi magát, míg szintetikus anyagból készült fürdőruhában beülni a gőzbe több okból sem szerencsés.
A Fekete pont című film kampánya hatalmas sikert aratott a Brancs közösségi finanszírozási platformon, amely minden előzetes várakozást felülmúlt.
A legkisebbek számára is érthetővé és elérhetővé tenné a tudományt a korábban a NASA-ban is dolgozó Hargitai Henrik bolygó- és felszínalaktan-kutató.
-
Rohamosan csökken a hazai borfogyasztás, de a szakértőknek van megoldásuk a helyzetre
A klímaváltozás sem könnyíti meg a borászatok dolgát.