Szijjártó Péter: 2027 végéig elkészül a magyar-szerb kőolajvezeték magyarországi szakasza
169 országból a 48. lett idén Magyarország az Egészséges Országok rangsorán, amit a Bloomberg készített - írja a HVG.hu. Ugyan négy helyet javítottunk az előző évhez képest, de még a visegrádi országok is megelőzték hazánkat.
A dobogón is változás történt, hiszen Spanyolország öt helyet lépett előre, így megelőzte a tavaly első helyezett Olaszországot. A felmérés olyan szempontok szerint rangsorolja az országokat, mint a várható élettartam, a tiszta ivóvízhez való hozzáférés, de a dohányzás és alkoholfogyasztás miatt büntetőpontokat osztanak. A szakértők szerint például a mediterrán országok esetében, az ott lakók jó egészségét az adott területre jellemző étkezési szokások nagyban befolyásolják.
A top 10-be ezek az országok kerültek be:
- Spanyolország,
- Olaszország,
- Izland,
- Japán,
- Svájc,
- Svédország,
- Ausztrália,
- Szingapúr,
- Norvégia,
- Izrael.

-
Fizetési meghagyásos eljárás: gyors és hatékony megoldás a lejárt tartozások behajtására
Az adósok többsége elismeri a követelést a MOKK szerint.
-
Biztonság és kiszámítható hozam a műtárgypiacon (x)
A műkereskedelem egyre inkább felértékelődik a befektetők körében, hiszen stabil hozamot és megbízható menedéket kínál a gazdasági ingadozások idején.
-
Szeptemberben is SPAR Kupon Kánaán! (x)
Kapcsold turbóra az őszi bevásárlást! Gyűjtsd be 2025. szeptember 1. és 3. között a SPAR kuponokat!


