Az áldozatok közül 15-en tornádóban vesztették életüket, mások a hurrikán erejű szélben és tüzekben.

Illegális hulladéklerakásért 13 embert dugtak rács mögé: nem csak környezetszennyezésért kell felelniük
Tizenhárom embert vettek őrizetbe a hatóságok 35 ezer tonna veszélyes hulladék illegális elhelyezése miatt csütörtökön, a bűnözők legalább 4 millió euró haszonra tettek szert azzal, hogy Olaszországból, Szlovéniából és Németországból származó orvosi és veszélyes hulladékot helyeztek el Horvátországban - közölte pénteken az Európai Unió hágai székhelyű rendőrségi együttműködési szervezete, az Europol.
Az ügy fő gyanúsítottja két horvát állampolgár, akit az Europol kiemelten veszélyes célpontként tart számon. A bűnszervezet jogszerű vállalatokat felhasználva szervezte az illegális hulladékkereskedelmet, olasz és horvát cégeket bevonva a folyamatba. Az elhelyezett veszélyes hulladékot újrahasznosítható műanyagként tüntették fel. A horvát hatóságok azt is gyanítják, hogy ottani vállalatok orvosi hulladékát szintén illegálisan helyezték el.
A bűnszervezet a magas hulladékkezelési költségeket kihasználva követett el csalásokat, különösen a veszélyes hulladék esetében. Olaszországban közbeszerzési pályázatokon nyerték el a hulladékkezelési szerződéseket alacsony áraikkal, majd a hulladékot kezelés nélkül, hamis dokumentumokkal szállították Horvátországba. Az illegális lerakással jelentős költségeket spóroltak meg, és nagy profitra tettek szert.
Az akció során a hatóságok elektronikai eszközöket, mobiltelefonokat és dokumentumokat foglaltak le, amelyeket további vizsgálatnak vetnek alá. Az Europol felhívta a figyelmet, hogy a veszélyes hulladékok illegális kereskedelme rendkívül jövedelmező bűncselekmény, amely alacsony lebukási kockázattal jár, miközben súlyos környezeti károkat okoz. Az illegális hulladékelhelyezés visszafordíthatatlan módon szennyezi a talajt, a vizet és a levegőt. Az ilyen bűncselekmények gyakran okirat-hamisítással, pénzmosással vagy korrupcióval járnak együtt.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Hoppá! Tudtad melyik bank lett a legjobb lakossági állampapír forgalmazó? (x)
Az Államadósság Kezelő Központ (ÁKK) idén is a Gránit Banknak ítélte „Az év Lakossági állampapír forgalmazója” díj ezüst fokozatát.
-
A Soós Tészta Kft. megbízható minőséget nyújt (x)
A Soós Tészta Kft. több mint 40 éve nyújt kiváló minőségű tésztákat a vásárlók számára, és a KMÉ-védjegyet 26 termékük kapta meg.
-
Vásárlói élmény és innováció a hazai kiskereskedelemben (x)
Második alkalommal rendezték meg február 25-én a Visa Boltok Boltja verseny díjátadóját, amely a kiemelkedő vásárlási élményt nyújtó és innovatív megoldásokat alkalmazó fizikai üzleteket ismeri el.
Green Transition & ESG 2025
AI in Business 2025
Biztosítás 2025


