6 °C Budapest

Panaszkodik a híres magyar üzletember "nem megy már úgy, mint régen"

Pénzcentrum
2014. január 5. 18:23

Panaszkodik Klapka György, az ismert magyar üzletember: állítása szerint az elmúlt években nem mentek jól a vállalkozásai.

"Sajnos sem a dióbiznisz, sem pedig az üzlet nem megy már úgy, mint régen. Tényleg ideje lenne kilábalni már a gazdasági válságból" - mondta el a Blikknek Klapka.

Az üzletember szerint a diótermés a rossz idő miatt volt kisebb, mint tavaly, a bolt pedig azért megy rosszabbul, mert az embereknek kenyérre sincs pénzük, nemhogy ékszerre vagy műkincsekre. "Évekkel ezelőtt volt olyan nap, hogy többet kerestünk, mint most egy hónap alatt, de hát a mi létünk az emberek jólététől is függ. Nem baj, én bizakodó vagyok, és megfogadtam 2014-re, hogy ugyanúgy fogok élni, mint eddig, semmin nem változtatok" - tette hozzá az ismert üzletember.

Sok cégnek nem ment jól

2013-ban háromszor annyi cég adószámának felfüggesztését rendelte el a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV), mint egy évvel korábban. 2012-ben 5500, tavaly viszont 16 ezer esetben választotta az adóhatóság ezt a szankciót - közölte a feketelista.hu gazdasági adatbázis.

Bárkinek járhat ingyen 8-11 millió forint, ha nyugdíjba megy: egyszerű igényelni!

A magyarok körében évről-évre nagyobb népszerűségnek örvendenek a nyugdíjmegtakarítási lehetőségek, ezen belül is különösen a nyugdíjbiztosítás. Mivel évtizedekre előre tekintve az állami nyugdíj értékére, de még biztosítottságra sincsen garancia, úgy tűnik ez időskori megélhetésük biztosításának egy tudatos módja. De mennyi pénzhez is juthatunk egy nyugdíjbiztosítással 65 éves korunkban és hogyan védhetjük ki egy ilyen megtakarítással pénzünk elértéktelenedését? Minderre választ kaphatsz ebben a cikkben, illetve a Pénzcentrum nyugdíj megtakarítás kalkulátorában is. (x)

A közlemény szerint körülbelül fele-fele arányban az adózó fellelhetetlensége, illetve elérhetetlensége volt az oka a felfüggesztésnek.

Korábban a leggyakrabban a számviteli beszámoló közzétételének elmulasztása miatt rendelték el az adószám felfüggesztését, 2012 év elejétől azonban ilyen esetekben már nem a felfüggesztés, hanem a törlés a szankció.

NEKED AJÁNLJUK
Erről ne maradj le!
NAPTÁR
Tovább
2025. december 7. vasárnap
Ambrus
49. hét
December 7.
Advent (2.)
Ajánlatunk
EZT OLVASTAD MÁR?
Pénzcentrum  |  2025. december 6. 19:19
Agrárszektor  |  2025. december 6. 19:31