34 °C Budapest

200 német család költözik Kecskemétre a Mercedes gyárral együtt

Pénzcentrum
2008. október 28. 09:00

Hétfőn véglegesítették a parlamentben a július 23-án kötött együttműködési megállapodást a Mercedes-gyár kecskeméti létrehozásáról. A termelés 2012-ben indul, és közvetlenül mintegy 2500 embernek ad majd munkát. Persze a német szakemberek sem maradnak otthon - írja a Világgazdaság.

A beruházás értéke meghaladja a nyolcszáz millió eurót, és évente több mint százezer kompakt gépkocsi gyártását teszi lehetővé hazánkban, ezzel kettőről négyre növelve a kategória kínálatát.

Mint ismert, azért esett az induló több mint 50 település közül épp Kecskemétre a választás, mert a bérköltségeket, a politikai stabilitást és a rendelkezésre álló munkaerőt megfelelőnek ítélte a cég.

A foglalkoztatottak többségét 50-60 kilométeres körzetből várják a gyárba, azonban sok szellemi foglalkozású a fővárosból érkezhet majd, és 200 német család is Kecskemétre költözik, akik a Daimler szakértőiként az építésben és működtetésben vállalnak feladatokat.

NAPTÁR
Tovább
2026. június 24. szerda
Iván
26. hét
EZT OLVASTAD MÁR?