Az Európai Bizottság a karácsony előtti utolsó munkanapján jóváhagyta a Magyarország részvételével megvalósuló határon átnyúló Európai Területi Együttműködési Programokat: a magyar-román és a magyar-szlovák programokat (amelyekben Magyarország a kijelölt irányító hatóság), valamint az osztrák-magyar és a szlovén-magyar programokat - olvasható a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség honlapján.
Magyarország emellett részt vesz két transznacionális együttműködési programban is. Ezek közül a közép-európai program még 2007 december elején megkapta a brüsszeli testület áldását, míg a délkelet-európai program (amelyben hazánk szintén irányító hatóság) a karácsony előtti turnusban került elfogadásra.
Az említett operatív programok elfogadása megnyitja az utat a Közös Monitoring Bizottságok első üléseinek összehívása és a programindításhoz szükséges egyéb dokumentumok (végrehajtási kézikönyv, pályázói segédlet, stb.) elfogadása előtt. Az első pályázatok kiírására ezt követően kerülhet sor, várhatóan 2008 tavaszi hónapjaiban.
Elképesztő fogás a határon: méregdrága, lopott luxusautót csempésztek volna Magyarországon keresztül
A nagy értékű járművet a hatóságok azonnal lefoglalták, az ügyben pedig a Szegedi Rendőrkapitányság bűnügyi osztálya folytatja az eljárást.







