A kerületben ingatlant vásárlók 67%-a téglaépítésű társasházi lakásra szerződött, amelyekért átlagosan 1,15 millió forintos négyzetméterárat kértek a tulajdonosok.
Itt aztán van pénze a magyaroknak: van, aki megteheti itthon, hogy több 10 milliót költsön pluszba
Az otthonteremtési támogatások hatásaként megnövekedett a kereslet a fővárosi agglomerációs térség ingatlanjai iránt. Az előző év első félévének adataihoz mérten, idén eddig 70%-kal több ingatlan cserélt tulajdonost, az átlagos ingatlanra fordított összeg pedig 21%-kal lett több, meghaladta a 72 millió forintot. A négyzetméterárak a teljes agglomerációt vizsgálva átlagosan 6%-kal, 628 ezer forintra emelkedtek. A Duna House ügyfelei körében a legnépszerűbb terület a déli agglomerációs térség volt.
A fővárosi agglomeráció ingatlanpiacának virágkorát hozó pandémia következtében megindult, erős kiköltözési hullámnak már 2022-ben vége szakadt, azóta pedig már egy egyensúlyi állapot is kialakult a Budapest környéki területeken, mégis az idei első félévben az országos ingatlanpiaccal együtt a fővárosi agglomerációs térség tranzakciószámai is markánsan növekedtek. A megújuló otthonteremtési támogatások hatásaként 2024 első felében 3%-kal több tranzakció zárult a területen, mint a 2022-es év azonos időszakában, 2023 első félévéhez mérten pedig jelentős arányban, 70%-kal emelkedett az agglomerációs szektorokban értékesített ingatlanok száma.
„Törvényszerű az ingatlanpiacon, hogy a kereslet változásával igyekeznek lépést tartani a négyzetméterárak is. Az agglomeráció egészét figyelembe véve a 2023-as árszinthez mérten átlagosan 6%-kal, 628 ezer forintra emelkedett az ingatlanok négyzetméteréért fizetett összeg. Otthonteremtésre átlagosan a tavalyinál 21%-kal többet, 72 millió forintot fordítottak az ingatlanközvetítő ügyfelei a területen az elmúlt félév során, ezzel együtt a választott ingatlanok átlagos alapterülete is 14 négyzetméterrel, vagyis egy kisebb méretű, de teljes értékű szobával lett nagyobb” – kezdte Benedikt Károly, a Duna House PR és elemzési vezetője.
A fővárosi agglomeráció hat szektora közül a 2024-es első féléves értékesítési adatai alapján a legnépszerűbb terület a déli szektor, itt zárult az agglomerációs adásvételek 29%-a. A szektor átlagosan 626 ezer forintos négyzetméterárral várja az otthonteremtőket, ami szintén 6%-os emelkedést takar. Ingatlanvásárlásra átlagosan az előző évinél 20 millió forinttal többet, 72,6 millió forintot fordítottak a déli szektor településeit választó vevők, akik átlagosan 116 négyzetméteres otthonokra szerződtek. Népszerű volt még a délkeleti szektor is, ahol az ügyfelek 22%-a szerződött, az átlagos négyzetméterár 561 ezer forint volt, az átlagos ingatlanérték pedig az összes szektort figyelembe véve a legcsekélyebb, 55,3 millió forint.
Az agglomerációban letelepedő ügyfelek a Duna House értékesítési adatai szerint az északnyugati szektorban költöttek a legtöbbet, átlagosan 97,56 millió forintba került itt egy tágas, 140 négyzetméter körüli otthon. Négyzetméterárak tekintetében ugyanakkor nem tekinthető rekordernek ez a terület, hiszen az itt mért 679 ezer forintos négyzetméterenkénti átlagnál is költségesebb az ingatlanvásárlás a nyugati szektorban. A 2024-es adatok szerint a legdrágább szektorban 739 ezer forintos négyzetméteráron szerződtek a vevők, átlagosan 79,7 millió forintos értékben, 108 négyzetméter körüli alapterülettel rendelkező házakra.
NULLA FORINTOS SZÁMLAVEZETÉS? LEHETSÉGES! MEGÉRI VÁLTANI!
Nem csak jól hangzó reklámszöveg ma már az ingyenes számlavezetés. A Pénzcentrum számlacsomag kalkulátorában ugyanis több olyan konstrukciót is találhatunk, amelyek esetében az alapdíj, és a fontosabb szolgáltatások is ingyenesek lehetnek. Nemrég három pénzintézet is komoly akciókat hirdetett, így jelenleg a CIB Bank, a Raiffeisen Bank, valamint az UniCredit Bank konstrukcióival is tízezreket spórolhatnak az ügyfelek. Nézz szét a friss számlacsomagok között, és válts pénzintézetet percek alatt az otthonodból. (x)
Pénztárcakímélő megoldást választott az, aki az északi szektor települései mellett döntött, hiszen a szektorban lehetett a legalacsonyabb négyzetméterárakon, átlagos 552 ezer Ft/m2-ért ingatlanhoz jutni. A vevők átlagosan 62,9 millió forintot költöttek az otthonteremtés során és tágas, 114 négyzetméteres házakkal, lakásokkal gazdagodhattak. A legkevesebb adásvétel a keleti szektorban köttetett, az ingatlanközvetítő első féléves adatai szerint az esetek 8%-ban választották ezt a lokációt. A területen egyébként az agglomerációs átlagnál is kedvezőbb 591 ezer forintos, átlagos négyzetméteráron szerződtek a vevők, 118 négyzetméteres életterű otthonokra.
Erre kevés magyar gondolt a klímaválság kapcsán: a kertjeinket is tönkreteheti a közelgő katasztrófa
A kerteket sem kíméli a globális klímakatasztrófa: a HelloVidéknek most szakértő mondta el, hogyan és mit tehetünk a nem kívánt hatások ellen.
Nyílt homoktövis élményszüretet hirdet augusztus-szeptemberre egy Tápió-vidéki, többszörösen díjazott gazda.
A filmvilág szerelmeseinek nyújt különleges szórakozást egy új társasjáték, amely egyszerre teszteli a filmismereteket és teremt gyorsan oldott légkört baráti összejöveteleken.
Az idén októberben harmadszorra elinduló Launchpad programról Kövesdi Gáborral, a Brancsközösség alapítójával beszélgettünk.
Van, aki meztelenül, törölközőbe csavarva kényelmetlenül érzi magát, míg szintetikus anyagból készült fürdőruhában beülni a gőzbe több okból sem szerencsés.
-
Sokan meg fognak lepődni, amikor nyugdíjas korba kerülnek
Az állami nyugdíjat milyen megtakarításokkal egészíti ki, hogy ugyanazt az életszínvonalat fenn tudja tartani, mint az aktív éveiben?
-
Új vásárlók a magyar drogériákban: így változott meg a piac
A drogérialáncok nem csak hazánkban, Európa többi országában is dinamikusabban fejlődnek, mint a többi lánc.
-
Stabil hozam és biztonság a befektetőknek (x)
A műtárgypiac egyre népszerűbb a befektetők körében, mivel stabil értéknövekedést és pénzügyi biztonságot kínál a gazdasági bizonytalanságokkal szemben.