Ilyen lakásokba költözteti a kormány az árva gyerekeket

2014. január 16. 09:33

Tizenegy gyermekotthont és hat szociális intézményt vált ki az idén a kormány kisebb, emberibb léptékű lakások, otthonok létrehozásával - írja a Magyar Nemzet.

A napilap írása szerint a nagy létszámú, peremterületeken lévő épületek helyett korszerű lakásokba költözhetnek majd a fogyatékkal élő, illetve a pszichiátriai és szenvedélybetegeket kezelő intézmények lakói. A jelenleg több száz fős gyermekotthonok helyett pedig csak ötven fő alatti lakásotthonok működhetnek.

Az átalakítás célja, hogy az érintettek személyre szabott ellátást és fejlesztést kaphassanak, amire a jelenlegi tömegintézmények alkalmatlanok.

 

NEKED AJÁNLJUK
NAPTÁR
Tovább
2026. június 24. szerda
Iván
26. hét
EZT OLVASTAD MÁR?
Agrárszektor  |  2026. június 24. 20:28