A magyarországi lakáspiacon a lakás adásvételek száma januárban 12 970 volt, ez több mint két és félszerese a tavaly januárinak, és hároméves csúcsnak számít - közölte a Duna House.
A magas keresletet két tényezővel magyarázza a közlemény: ez volt az utolsó hónap, amikor a végtörlesztők még a lakásuk piacra dobásával juthattak pénzhez, illetve megnőtt a befektetési célú lakásvásárlás. Budapesten az eladók 37 százaléka jelölte meg a tranzakció okaként a végtörlesztést, illetve az előtörlesztést. Vidéken az eladók egyharmada tartozott ebbe a csoportba.
A fővárosban továbbra is a vevők 20 százaléka tartott a XIII. kerületbe - Angyalföldre -, míg a népszerűségben a II. kerület állt a második helyen, 19 százalékkal.
Így vezetik be fű alatt az eurót Magyarországon: már javában tart a folyamat, nem lehet megállítani?
A legnagyobb hazai ingatlanközvetítők tapasztalatai szerint az eurós árképzés elsősorban a budapesti befektetői piacra és a Balaton környékére jellemző.
Ilyen lakásokban senyvednek magyarok milliói: siralmas a helyzet, ez már tényleg a lakáskatasztrófa?
Magyarország lakóingatlan-állományának jelentős része energetikailag korszerűtlen.
-
Elfogyott a munkaerő? Ilyen szakembereket keresnek most leginkább a cégek
Hiába a versenyképes bér, egyre több pozícióra egyszerűen nincs jelentkező.
-
Több mint 22 milliárd forintot takarítottak meg a magyarok tavaly a Lidl Plus-al
A magyar vásárlók 85%-a minden vagy majdnem minden vásárlásnál használja a hűségkártyáját vagy mobilalkalmazását, míg mintegy 60%-a több programot is aktívan igénybe vesz.
-
Negyedik éve piacvezető a Toyota Magyarországon (x)
A Toyota 2025-ben is megőrizte piacvezető helyét Magyarországon.
-
Taxizás stresszmentesen? Mutatjuk a leghasznosabb funkciókat! (x)
Kényelem és biztonság minden út során: fedezd fel a Bolt beépített biztonsági funkcióit!
Agrárium 2026
Retail Day 2026
Planet Expo és Konferencia – A tiszta energia jövője
Planet Expo és Konferencia – Agrárium a klímaváltozás szorításában







