Módosították a Balaton-törvényt, szakértők szerint az új feltételrendszer szakszerűbb és szabályozottabb mederbe tereli a tóparti beruházásokat. A térség fejlesztésére elkülönített keretből és az 1,7 milliárdos uniós támogatásból rövidesen tizenöt fejlesztés részesülhet - írja a Napi Gazdaság.
A nagy fejlesztők mellett a magánberuházók többsége a déli parton történő lakás- és apartman-építésben lát fantáziát. A siófoki Aranyparton számos új beruházás készült el az elmúlt években, de az Ezüstparton is egyre több építkezés várható. A város térségében nem okoz változást a törvénymódosítás, mert a helyi rendelet már korábban megfelelően szabályozta a tóparti építéseket.
A kisebb Balaton-parti településeken is terveznek lakásépítéseket és vitorláskikötők létrehozását. Keszthelyen még elképzelhető, hogy új projekt indul, de Hévízen áll az ingatlanpiac. Az északi parton beruházói szempontból gongot okoz a vasút közelsége, ami leszűkíti a beépíthető területeket, így kevésbé vonzó a fejlesztőknek, mint a déli part.
-
Hajlítható mobil 200 ezerért, erős gaming készülékek – Így tör előre a nubiát is gyártó ZTE a magyar mobilpiacon
A megfizethető innováció a kulcs a ZTE szerint.
-
Tartósan alacsony árakkal és akciókkal erősít a Lidl
A Lidl termékek vásárlásával nemcsak a magyar fogyasztók járnak jól, hanem a hazai gazdák is.
-
A Lidl nem viccel: a törvényi előírásoknál háromszor szigorúbb követelményeknek kell megfelelniük a friss zöldségeknek és gyümölcsöknek
A gyümölcsön található szermaradványok szintje nem haladhatja meg a hivatalos határérték egyharmadát.
-
Térítésmentes segítség a generációváltásban (x)
-minden magyar KKV számára elérhető a Gazdaságfejlesztési Ügynökség szolgáltatása-
Agrárium 2026
Retail Day 2026
Planet Expo és Konferencia – A tiszta energia jövője
Planet Expo és Konferencia – Agrárium a klímaváltozás szorításában







