Mivel a tél a szokásosnál enyhébb volt, a fogyasztók többsége pedig átalánydíjas elszámolási rendszerben fizeti a gázszámlát, sokaknál előfordulhat jelentős túlfizetés. A kormány a kialakult helyzetre válaszul április 1-jétől lehetővé tette, hogy a fogyasztók a túlfizetés összegét készpénzben, 8 napon belül visszakapják. A szabállyal azonban akad egy kisebb, kevésbé kommunikált probléma - derül ki a Magyar Nemzet összeállításából.
A kormány álláspontja szerint a fogyasztó szabad döntésén múlik, hogy visszakéri-e a többletet készpénzben, vagy inkább az átalánydíj csökkentését kéri a következő hónapokra. Aki ezen tájékoztatás alapján április elsején pénzért rohan, feltehetően csalódni fog, a helyzet ugyanis korántsem ilyen egyszerű.
A Magyar Gázipari Egyesülés szerint április elseje után csak azok kérhetik vissza a túlfizetésüket, akiknek már a kezükben van a végszámla. Az elszámoló-számlának is nevezett dokumentumot a szolgáltatók évente csak egyszer bocsátják ki, egy előre meghatározott időpontban.
Mivel a végszámla előrehozását nem lehet kérni, így továbbra is az a lehetőség marad, ami eddig is adott volt: a következő hónapokra lehet kérni az átalánydíj mérséklését.
2026-ban is működik a legális hiteltrükk: 0 önerővel is lakáshoz lehet jutni, de borzasztó veszélyes
A magas lakásárak miatt sok vásárlónak az önerő előteremtése jelenti a legnagyobb akadályt. Erre kínálhat megoldást a pótfedezet bevonása, amellyel akár a teljes vételár is...
-
A szépségápolásra a gazdasági nehézségek ellenére sem sajnálják a pénzt a magyarok + Videó
Miközben sok kiskereskedelmi vállalat a fogyasztás lassulásával küzd, a szépségipar továbbra is szárnyal Magyarországon.







