Milliók kerültek a nő számlájára: titkos jóakaró végtörlesztett?

Pénzcentrum
2012. február 16. 15:37

A Pénzcentrum.hu egy hölgy olvasója ugyan nem tudta összeszedni a végtörlesztéshez szükséges pénzt, a tartozása mégis eltűnt, sőt több mint egymillió forint került még a tartozásán túl is a számlájára. A bank szerint ilyen eset szinte lehetetlen. Olvasónk azért izgul, nehogy hátrány érje azért, amiért nem fizeti törlesztőit. Egy titkos jóakarónak vagy egy téves utalásnak köszönheti szerencséjét?

"December végén végtörlesztési kérelmet nyújtottam be a bankomhoz, mivel támogatást, illetve hitelt nem kaptam, ezért végtörleszteni nem tudtam. Februárban megnéztem a számlámat, hogy az esedékes törlesztő részletem mennyi volt, meglepődve tapasztaltam, hogy a hitelem eltűnt, és még maradt több mint 1 millió forintom is" - írja olvasónk.

Közel 5 millió forint érkezhetett a számlájára, amiből tellett a végtörlesztésre, és még maradt is egy kevés. Az ügyben érintett bank kérdésünkre elmondta, hogy nem tud elképzelni hasonló esetet, de amennyiben a végtörlesztésre elkülönített számlára pénz érkezett, akkor a végtörlesztés magától megtörténhetett. Az összeg feltételezésünk szerint vagy téves utalás miatt kerülhetett a számlára, vagy olvasónk egy jó akarója szerette volna névtelenül megoldani a végtörlesztést.

 

"Most kérelmet adtam be, hogy kérem az eredeti állapot visszaállítását" - írja olvasónk, aki fél használni a számláján maradt összeget.

LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!

A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 25 000 000 forintot 20 éves futamidőre már 6,63 százalékos THM-el, havi 184 778 Ft forintos törlesztővel fel lehet venni a K&H Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: a Magnet Bank ahol 6,73%, a CIB Banknál 6,89%, a Raiffeisen Banknál 7,22%, míg az UniCredit Banknál 7,29%. Érdemes még megnézni magyar hitelintézetetek további konstrukcióit is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)

 


PC BLOGGER & PODCASTER
Kasza Elliott-tal  |  2026. július 1. 19:32
Kevés osztalék, kicsi nyereség egy eladás után, mit ne mondjak, nem egy izmos hónap volt ez a június...
MEDIA1  |  2026. július 1. 19:08
A tavaly az ATV Híradó műsorvezetőjévé előléptetett Jegesy András is távozik a Hit Gyülekezete vezet...
Holdblog  |  2026. július 1. 11:00
Az elmúlt hetekben az egyik legtöbb kérdést kiváltó téma az ügyfeleink és olvasóink közt a forint jö...
Bankmonitor  |  2026. június 30. 17:29
Azt hiszed, neked nem jár állami támogatás? Ha bejelentett állásod van, nagy eséllyel te is megkapha...
Erről ne maradj le!
NAPTÁR
Tovább
2026. július 2. csütörtök
Ottó
27. hét
Július 2.
UFO Világnap
Ajánlatunk
EZT OLVASTAD MÁR?
Pénzcentrum  |  2026. július 1. 21:29