A 15 és 64 év közötti EU-s munkavállalók mindössze 5 százaléka dolgozott általában otthonról 2017-ben. Bár ez az arányszám rendkívül alacsony, a magyar adat még...
Százezernyi magyar vállal részmunkaidős állást: 6 ok, miért teszik
Az Európai Unióban a legtöbb részmunkaidős dolgozó azért vállal munkát ebben a formában, mert egyszerűen nem talál teljes munkaidős állást. Sokan vannak persze azok is, akik azért "kényszerülnek" ebbe a foglalkoztatási formába, mert gyereket nevelnek vagy munkaképtelen felnőttet gondoznak. Magyarországon azonban EU-átlag alatti azon részmunkaidős alkalmazottak aránya, akik azért dolgoznak így, mert mást nem találnak. A Big Office HR Brand Day konferencián a munkavállalóbarát szervezet és környezet kialakítása lesz fókuszban. Részletek itt: Big Office HR Brand Day - program
31,2 millió 20-64 év közötti nő, valamint 9,5 millió ugyanebben az életkorban lévő férfi dolgozott részmunkaidőben az EU-ban 2018-ban. Ez a mennyiség az összes munkavállaló 19 százaléka volt tavaly - derült ki az Eurostat friss jelentéséből. Ebből az is kiolvasható, hogy a legtöbb részmunkaidőben dolgozó ember leginkább azért végzi így a munkáját, mert nem talált teljes munkaidős állást (26%), ám ezt az okot szorosan követi a gyermek vagy munkaképtelen felnőttek gondozása (24%). Ha a nemek közötti különbségeket vizsgáljuk, akkor a férfiak leginkább azért dolgoznak részmunkaidőben mert nem találnak teljes munkaidős állást, míg a nőknél a legfőbb indok a gyermek nevelés vagy idősgondozás.
Az átlag alatt
Az Eurostat frissen kiadott adataiból kiolvashatjuk azt is, hogy az egyes országokban a részmunkaidőben dolgozók hány százaléka dolgozik azért ebben a formában, mert teljes munkaidős állást egyszerűen nem talál. Ezekből az derül ki, hogy Görögországban a részmunkaidőben dolgozók 70 százaléka azért dolgozik így, mert nem talál teljes munkaidős állást. Ezzel Görögország magasan az élen ál, ám őket nem sokkal lemaradva követi Olaszország és Ciprus, mindkét ország 65 százalék körüli aránnyal.
Magyarország ebből a szempontból az átlag alatt van, ami azt jelenti, hogy a magyar részmunkaidős dolgozók közül jóval kevesebben vannak, akik úgymond teljes munkaidős állás hiányában kényszerültek bele a részmunkaidős foglalkoztatásba. Az EU-átlag egyébként ebben a tekintetben 26 százalék, míg Magyarország 23 százalék körül mozog.
A magyar adathoz persze érdemes azt is hozzátenni, hogy hazánkban az összes foglalkoztatotthoz képest viszonylag kevesen dolgoznak részmunkaidőben. Olyannyira, hogy az összes alkalmazott csupán 4,2 százaléka (kb. 200 000 fő) volt így foglalkoztatva 2018-ban.
Szinte semmi sem fejleszti olyan gyorsan és hatékonyan a legkisebbek agyát, mint a társasjáték.
Drágulnak az ingatlanok, emelkednek a hitelkamatok: ez pedig szinte egyenes út a lakhatási válsághoz. Nálunk is működhet az, ahogy az USA-ban megoldották?
A Kickstarternek és az Indiegogonak hála a közösségi finanszírozási forma évek óta világszerte népszerű és most megérkezett Magyarországra is, a Brancs formájában
Sokan alábecsülik, mennyire lényeges alaposan átgondolni, milyen vállalkozási és azzal együtt adózási formát válasszanak induló cégük számára.
-
Szakképzett és megbízható mester csak néhány kattintásnyira Öntől! (x)
Otthonfelújítást tervez? Felejtse el a stresszt! Küldjön keresletet és válasszon a több mint 5.000 különböző építőipari vállalkozó közül.
- Felmerült a könyvmegsemmisítések ötlete Ukrajnában - a háború keddi hírei
- Ennyivel keresünk többet tavaly óta a KSH szerint
- Bendarzsevszkij Anton: az olajembargónak is csak hosszú távon lesz hatása
- Heves harcok dúlnak egy 25 kilométeres szakaszon, ez most a háború kulcsterülete
- Húsz ország szándékozik újabb fegyvereket küldeni Ukrajnának
- Deutsch Tamás: sok EU-tag hálás, amiért mi kimondjuk, amit ők nem mernek
Külföldi piacra lépés 2022
Tiszaújváros – Kelet-magyarországi Gazdasági Fórum 2022


