A World Economic Forum (WEF) nemzetközi gazdasági szervezet legújabb versenyképességi ranglistáján egyre lejjebb csúszik Magyarország. A térségből megelőz minket Észtország, Szlovénia, Lettország és Csehország is, így a középmezőny legaljára kerültünk. Különösen nagy a lemaradásunk az információs társadalom és a K+F területén - írja a Magyar Hírlap.
A WEF tegnap közzétett tanulmánya az Európai Unió 15 tagállamát, a most csatlakozókat, valamint Bulgáriát, Romániát és Törökországot vette számba. Az összesített listán versenyképességi szempontból csupán a huszadik helyre szorult Magyarország, míg a csatlakozó országok között a hatodik. Kétes dicsőség, hogy az uniós tagállamok közül megelőzzük Görögországot és szorosan Portugália mögött vagyunk.
Hazánk lemaradása különösen az információs társadalom és a K+F (kutatás-fejlesztés) területén számottevő, mivel mindkét területen csupán öt országot előzünk meg. Jól áll viszont hazánk a pénzügyi szolgáltatások színvonalának szempontjából, hiszen itt a harmadik helyet sikerült megszereznünk Észtország és Málta mögött a csatlakozók közül, az uniós tagállamok közül azonban Görögországot leszámítva valamennyi megelőz bennünket.
A régióban Észtország a legversenyképesebb, a "balti kistigris" Portugália és Görögország mellett még Spanyolországot és Olaszországot is megelőzi. Az észtek különösen az információs társadalom kiépítésében járnak elöl, még Franciaországot és Ausztriát is megelőzik.
Az unió legversenyképesebb állama Finnország, a második és harmadik helyre Dánia és Svédország került. Érdekes megjegyezni, hogy mind az unió összversenyképessége, mind az egyes vizsgált részterületek - egy kivétellel- versenyképessége elmarad a fő vetélytárs Egyesült Államokétól, azaz a lisszaboni stratégiában megfogalmazott cél - mely szerint az unió 2010-re a világ legversenyképesebb gazdasági övezete kíván lenni - teljesülése egyelőre bizonytalannak tűnik.

Drasztikusan átalakul a magyar gasztronómia a klímaváltozás miatt: komoly szemléletváltás kell a hazai konyhákban.
Ha egymás mellé tennénk mind a 2800-at, az Atlanti-óceánig is eljuthatnánk; utunk során pedig tökéletesen kirajzolódna egy a magyar társadalomról szóló szubjektív látlelet.
Már csak 500 nevező kell, hogy magyar Guinness-rekord szülessen októberben! A cél továbbra is, hogy ezren rúgjanak büntetőt az Országos Tizenegyesrúgó Bajnokságon.
A művészről eddig még nem készült monográfia, ezt a hiányt pótolja az ősszel megjelenő, kétnyelvű (magyar és angol) művészeti album készül.
-
Másodszor emel bért idén a Rossmann (x)
300 millió forintot fordít munkatársai fizetéseinek növelésére az idén 30 éves drogéria, amely tavaly elnyerte a Kincentric Legjobb Munkahely díját.
-
A környezetbarát IT eszközöké a jövő (x)
A világ első szén-dioxid-semleges üzleti laptopja új fejezetet nyithat fenntartható digitalizációban.
-
Az élelmiszer-infláció letöréséhez nem elég a 6 árharcos multi élelmiszerlánc (x)
Az élelmiszer-inflációban jelenleg gyengülés tapasztalható, amiben a multinacionális élelmiszerláncok árpolitikája is fontos szerepet játszik.
- Nagyot tévedett a Lego
- Haladékot kaptak az uniós autógyárak
- Az év végére egyensúlyba kell hozni a béreket és az árakat, hogy legalább éves alapon ne csökkenjenek a reálbérek- mondta az Országgyűlésben, az őszi ülésszak első napján a miniszterelnök - a nap hírei
- Ukrajna vagy kapitulál, vagy megszűnik államként létezni - közölte az orosz házelnök
- A rövid orrú kutyák jobban kötődnek az emberhez - állítják az ELTE kutatói
- Nem lépnek vissza az 5 százalék alatti pártok a hétvégi választás előtt
Agrárszektor Konferencia 2023
Sustainable World 2023
Mi lesz veled magyar élelmiszer?


