A Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe, a BUX a múlt pénteki záráshoz képest 1,25 százalékos csökkenéssel zárt.

Ennyi osztalékot fizet 2025-ben az OTP, MOL, Richter, Magyar Telekom: itt vannak a hivatalos dátumok
Az idei tavasz is elhozta a magyar tőzsdei nagyágyúk osztalékbejelentéseit. Az OTP Bank, a Mol, a Richter Gedeon és a Magyar Telekom egyaránt emelte, vagy legalábbis magas szinten tartotta a részvényeseknek fizetett juttatásokat, tükrözve a tavalyi év eredményeit és a vezetői osztalékpolitikák stabilitását. A bejelentések alapján a befektetők idén is szép hozamokra számíthatnak – van, ahol ez megközelíti, sőt meghaladja a 9 százalékot is.
A hazai blue chipek sorra jelentették be a 2024-es üzleti év után fizetendő osztalékaik mértékét és a hozzájuk kapcsolódó határidőket. Különösen fontos dátum a mai nap, május 22.: ez a tőzsdei fordulónap, azaz az utolsó olyan kereskedési nap, amikor az OTP Bank részvényeit megvásárolva a befektető még jogosult lesz az idei osztalékra.
Az OTP Bank a 2024. üzleti év után részvényenként bruttó 995,70 forint osztalékot fizet, ami a legutóbbi záróárfolyam alapján 3,56 százalékos hozamot jelent. A bank a saját részvényeire eső összeget is szétosztja a részvényesek között, így növelve az egy részvényre jutó osztalékot. A tőzsdei fordulónap, amikor még osztalékjogosultan lehet OTP-részvényt venni, május 22., míg az osztalékfizetés kezdete június 2. lesz.
A Mol ennél jóval nagyobb hozammal kecsegtet: az olajipari óriás összesen 275 forint osztalékot javasol részvényenként – ebből 165 forint az alap, 110 forint pedig a rendkívüli rész. Ez az aktuális árfolyamhoz viszonyítva 9,2 százalékos osztalékhozamot jelent. Az osztalék mértéke a tavalyi évhez képest is emelkedik, bár nem éri el a korábbi évek rekordösszegeit. A Mol összesen több mint 220 milliárd forintot fordít osztalékfizetésre. A Mol június 13-án kezdi a tavalyi eredmény utáni osztalék kifizetését. A 2024. évi osztalékra jogosító Mol-részvényeket utoljára június 3-án lehet vásárolni a Budapesti, valamint a Varsói Értéktőzsdén.
A Richter Gedeon részvényesei sem maradnak elismerés nélkül: az igazgatóság javaslata alapján 509 forint osztalékot fizet részvényenként, ami 5 százalékos hozamot eredményez a jelenlegi árfolyamon. Tavaly 423 forintot kaptak a befektetők, tehát itt is érezhető a növekedés. Az osztalékfizetés pontos dátumát még nem jelentették be, de a javaslat már nyilvános.
JÓL JÖNNE 3,3 MILLIÓ FORINT?
Amennyiben 3 300 000 forintot igényelnél 5 éves futamidőre, akkor a törlesztőrészletek szerinti rangsor alapján az egyik legjobb konstrukciót havi 70 324 forintos törlesztővel a CIB Bank nyújtja (THM 10,61%), de nem sokkal marad el ettől az UniCredit Bank 71 484 forintos törlesztőt (THM 11,39%) ígérő ajánlata sem. További bankok ajánlataiért, illetve a konstrukciók pontos részleteiért (THM, törlesztőrészlet, visszafizetendő összeg, stb.) keresd fel a Pénzcentrum megújult személyi kölcsön kalkulátorát. (x)
A Magyar Telekom a tavalyinál szintén magasabb osztalékot fizet: 100,11 forint jut egy részvény után, ami 6,6 százalékos hozamot jelent a mostani piaci árfolyammal számolva. Az osztalékfizetés kezdőnapja május 20., az utolsó osztalékjogosult kereskedési nap pedig május 7. volt. A társaság több mint 90,8 milliárd forintot oszt vissza részvényeseinek.

"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Berobbant a grillszezon: mutatjuk, mik lesznek az idei újdonságok
Egzotikus ízek is megjelentek a PENNY kínálatában.


