A pékség utoljára március 1-jén, szombaton lesz nyitva.

Hogyan emelkedik ki a Vela Pékség a KMÉ-védjeggyel? A Vela Pékség elhivatottsága a kiváló minőség iránt a KMÉ-védjeggyel is igazolást nyert.
30 éve a minőség útján
A Vela Pékség története több mint három évtizeddel ezelőtt kezdődött egy áruház pincéjében, mára pedig egy modern, 500 négyzetméteres üzem biztosítja a vásárlók kedvenc pékáruit. Az alapító, Lakatos Tibor, mindig is hitt a minőség és a szakértelem fontosságában, így nem meglepő, hogy péksége élen jár a Kiváló Minőségű Élelmiszer (KMÉ) védjegy megszerzésében is.
Miért fontos a KMÉ-védjegy?
A KMÉ-védjegy tanúsítási folyamata a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) szakmai tudására, és komplex vizsgalati módszerére épül, mely garantálja az élelmiszerek kiválóságát. A Vela Pékség számára ez nem csupán egy címke, hanem egy elismerés a minőségi alapanyagok és a hagyományos sütési eljárások iránti elkötelezettségükért.

Az első lépés a vajas kiflivel
Három évvel ezelőtt Lakatos Tibor saját kezdeményezése volt a Vela Pékség vajas kiflijének a KMÉ-védjegy szerinti minősítése. Ez úttörő lépés volt, hiszen a péksütemények között ez volt az első ilyen minősítést szerzett termék. A folyamat komoly kihívásokat tartogatott, azonban a kemény munka meghozta gyümölcsét, és a vajas kifli méltán kapta meg a KMÉ-védjegyet.
A vajas kifli után a vajjal készült foszlós kalács is elnyerte a KMÉ-védjegyet. A pékség azonban nem áll meg itt: amint lehetséges, burgonyás kovászos kenyérrel pályáznak, amely szintén komoly esélyekkel indulhat a védjegy elnyerésére.
A KMÉ-védjegy mögötti szigorú követelmények
Kondráth Róbert üzemvezető elmondása szerint a KMÉ-védjegy megszerzése nem csupán érzékszervi vizsgálatokat jelent, hanem szigorú mikrobiológiai és analitikai ellenőrzéseket is. A termékek rendszeres laboratóriumi bevizsgálása biztosítja, hogy a vásárlók mindig ugyanazt a kiváló minőséget kapják. Az ellenőrzések azonban nemcsak az üzemben történnek, hanem az értékesítés helyszínein, a boltokban is.
A minőségi elismerés hatása
A vásárlók azonnal észrevették a különbséget. „Miután a vajas kifli megkapta a KMÉ-minősítést, háromszorosára nőtt a kereslet” – meséli Lakatos Tibor. Az eredmény egyértelmű: a fogyasztók értékelik a garantált minőséget és a megbízható forrásból származó termékeket.
Mit jelent mindez a vásárlóknak?
A KMÉ-védjegy garancia arra, hogy a Vela Pékség termékei kiemelkednek a tömegből. A minőségi alapanyagok, a hagyományos eljárások és a folyamatos ellenőrzések biztosítják, hogy a vásárlók mindig a legjobbat kapják.
A cikk megjelenését az Élelmiszerlánc-biztonsági Centrum Nonprofit Kft. támogatta.
(x)

"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Hoppá! Tudtad melyik bank lett a legjobb lakossági állampapír forgalmazó? (x)
Az Államadósság Kezelő Központ (ÁKK) idén is a Gránit Banknak ítélte „Az év Lakossági állampapír forgalmazója” díj ezüst fokozatát.
-
A Soós Tészta Kft. megbízható minőséget nyújt (x)
A Soós Tészta Kft. több mint 40 éve nyújt kiváló minőségű tésztákat a vásárlók számára, és a KMÉ-védjegyet 26 termékük kapta meg.
-
Vásárlói élmény és innováció a hazai kiskereskedelemben (x)
Második alkalommal rendezték meg február 25-én a Visa Boltok Boltja verseny díjátadóját, amely a kiemelkedő vásárlási élményt nyújtó és innovatív megoldásokat alkalmazó fizikai üzleteket ismeri el.
Green Transition & ESG 2025
AI in Business 2025
Biztosítás 2025


