13 °C Budapest

Ki nem találnád, hány magyar nő szül tinédzserként

2019. augusztus 1. 16:29

Az Európai Unió országaiban 2017-ben az első terhesség ideje 92 százalékban az anyák 20 és 39 éves kora között történt. Az első terhességek idejének további 4 százaléka 20 éves kor alá, és további 4 százalék pedig 40 éves fölé esett az Eurostat adatai alapján. 

Dániában mindössze a nők 1 százaléka, Olaszországban és Szlovéniában 1,1 százaléka, Hollandiában 1,2 százaléka, Luxembourgban és Svédországban pedig 1,4 százalékuk nem töltötte be a 20. életévét az első terhessége idején. Az uniós átlag 3,7 százalék.

Romániában és Bulgáriában 8-ból 1 első terhességből született gyermek édesanyja volt 20 év alatti.

Ez azt jelenti, hogy Bulgáriában a nők 12,5 százaléka, Romániában 12,1 és Szlovákiában 8,1 százaléka volt 20 éven aluli az első terhessége idején.

Sokan szülik 40 felett az első gyermeküket

Spanyolországban (8,8 százalék) és Olaszországban (8,6 százalék) a legmagasabb azoknak a száma, akik 40 éves koruk után szülik meg az első gyermeküket a 2017-es adatok alapján. Görögországban (6,6 százalék), illetve Luxembourgban és Írországban (egyaránt 5,9 százalék) is magas a viszonylag későn szülő nők aránya. 

Nem árt tudni: ezzel jár, ha 40 év felett vállalnál gyereket

NULLA FORINTOS SZÁMLAVEZETÉS? LEHETSÉGES! MEGÉRI VÁLTANI!

Nem csak jól hangzó reklámszöveg ma már az ingyenes számlavezetés. A Pénzcentrum számlacsomag kalkulátorában ugyanis több olyan konstrukciót is találhatunk, amelyek esetében az alapdíj, és a fontosabb szolgáltatások is ingyenesek lehetnek. Nemrég három pénzintézet is komoly akciókat hirdetett, így jelenleg a CIB Bank, a Raiffeisen Bank, valamint az UniCredit Bank konstrukcióival is tízezreket spórolhatnak az ügyfelek. Nézz szét a friss számlacsomagok között, és válts pénzintézetet percek alatt az otthonodból. (x)

Sok a fiatal magyar anya, és egyre több a 40 feletti terhesség

Ebben a statisztikában csak a bolgárok és a románok járnak "előrébb" nálunk, a 8,5 százalékos aránnyal a szlovákokat is megelőztük, ami azt jelenti, hogy 12 első terhességből született gyermekből 1-nek az édesanyja még nem töltötte be a 20. életévét. Az viszont látszik, hogy 2015-höz képest 6,2 százalékkal csökkent a 15-20 éves kor között, és 5,7 százalékkal a 15 év alatti első gyermeküket szülő nők aránya. Viszont három év alatt a 40 felett első gyermeküket szülők száma megnőtt: 1139-ről 1397-re emelkedett a számuk.

NEKED AJÁNLJUK
PC BLOGGER & PODCASTER
MEDIA1  |  2026. május 11. 22:12
A NER-nek vége, egymás után jelentik be távozásukat a MandiNER munkatársai, köztük olyan ismertebb e...
Bankmonitor  |  2026. május 11. 15:41
Mind a két hitelterméknél a kapott összeget szabadon fel lehet használni.  Azonban nagyok a különbsé...
Holdblog  |  2026. május 10. 11:13
Egyre kevesebb repülőgép-üzemanyag érkezik a Közel-Keletről, áprilisban nem érkezett szállítmány a H...
Kasza Elliott-tal  |  2026. május 8. 17:57
Még december végén vettem belőle újra, nem is tudom, hányadik körre, és még mindig tartom. Leginkább...
Erről ne maradj le!
NAPTÁR
Tovább
2026. május 12. kedd
Pongrác
20. hét
Ajánlatunk
KONFERENCIA
Tovább
AI in Energy 2026
Átlátható adat és energia
AgroFood 2026
Élelmiszeripari konferencia május 19-én
Portfolio Investment Day 2026
Éve Signature előfizetéssel INGYENES részvétel!
Hitelezés 2026
Lakossági hitelek: fenntartható növekedés vagy túlhevülés?
Women's Money & Mindset Day 2026
Hogyan gondolkodnak a nők pénzről, kockázatról és jövőről?
EZT OLVASTAD MÁR?
Mondd el, mit gondolsz!
Töltsd ki a kérdőívet: segíts formálni a Pénzcentrum jövőjét!
Mégsem