Kezdetét vette a síszezon, több százezren csatolnak az idén sílécet a lábukra, s bár többségük a felszereltséget illetően koránt sincs lemaradásban a nyugat-európai síelőkhöz képest, egy valamiben mégis lemaradásról lehet beszélni: utasbiztosítást a kiutazók alig egyharmada köt. Figyelembe véve ugyanakkor egy esetleges baleset vagy megbetegedés esetén külföldön fellépő költségeket - ami forintban kifejezve könnyen elérheti a milliós nagyságrendet is - érdemes utazás előtt körülnézni, és az igényeknek megfelelően az optimális utasbiztosítást kiválasztani.
Napi 300 forint, egy capuccino ára - a legegyszerűbb utasbiztosítási termék ennyibe kerül, ám érdekes módon, többen mégis sajnálják rá a pénzt - mutatott rá Mestyán András, a biztosítástipp.hu portált üzemeltető CLB Független Biztosítási Alkusz Kft. igazgatója. A paletta ráadásul széles: jelenleg 9 biztosító kínál utasbiztosítási terméket Magyarországon, összesen mintegy 40 különböző típusú utasbiztosításból választhatnak az ügyfelek. A klasszikus baleset, betegség és poggyászbiztosítások mindegyike, kivétel nélkül tartalmazza a nem versenyszerű síelésből eredő kockázatokat, ezek között csak szolgáltatási és költségtérítési különbségek vannak. Az olcsóbb termék kisebb értékben fedezi és téríti a károkat, míg egy drágább módozat esetén akár költséghatár nélkül is vállalja a biztosító az ügyfél biztosítását. A biztosítók többségénél a síelést a snowboarddal együtt tartalmazza a normál utasbiztosítás, ám míg egyes biztosítótársaságoknál pótdíj megfizetése ellenében biztosítható a sífelszerelés, addig máshol ezt tartalmazza az alapdíj.
Mit érdemes mérlegelni síelés előtt?
Felvetődhet a kérdés, melyik biztosító milyen módozatú termékét válasszuk, ha külföldre indulunk síelni? Mindegyik terméknek van valami sajátossága, míg az egyik ebben, a másik abban nyújt több szolgáltatást - magyarázta Mestyán András, ám mint hangsúlyozta: fontos, hogy kellő figyelmet fordítson az illető az adott termék kiválasztása során a felelősségbiztosítási szolgáltatásokra. A síelés során ugyanis igen magas a kockázata annak, hogy az ügyfél más valakinek okoz kárt, legyen az anyagi, vagy személyi sérüléses. - Ha a bekövetkezett balesetért, károkozásért mi vagyunk a felelősek, akkor a károsult utasbiztosítási kötvényének szolgáltatási limitjeit meghaladó kárösszegeket nekünk kell megtérítenünk. Ez magába foglalja a károsult közvetlen, vagy közvetett vagyoni kárait is (például vagyontárgyak, ruházat, idő előtti hazautazás költségei, betegszállítás) - emelte ki az igazgató. Az alacsonyabb díjú és szolgáltatású termékek nem minden esetben tartalmaznak felelősségbiztosítási szolgáltatást, vagy ha tartalmaznak is, akkor nem megfelelő költségtérítési limit mellett.
A legtöbb biztosító 3 kategóriába sorolja termékeit (alacsony, közepes, magas), ám ha síelés céljából utazunk külföldre, érdemes legalább a közepes kategóriájú termékek közül választanunk, amelyek napi díjban csak 100-150 forinttal kerülnek többe, viszont több milliós nagyságrenddel nyújtanak magasabb szolgáltatást - javasolja Mestyán András. A döntést emellett alapvetően befolyásolja a külföldön eltöltött napok száma, valamint hogy melyik országba tervezzük a kikapcsolódást. Érdemes tisztában lenni azzal is, hogy a módozat milyen anyagi fedezetet nyújt a sürgős baleseti és beteg ellátások költségeire, illetve a sífelszerelést milyen mértékben biztosítja.
Gyors online kötés
LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!
A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 15 millió forintot, 20 éves futamidőre, már 8,54 százalékos THM-el, és havi 129 100 forintos törlesztővel fel lehet venni az UniCredit Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: a CIB Banknál 9,12% a THM; a Raiffeisen Banknál 9,37%; az MKB Banknál 9,4%, a Takarékbanknál pedig 9,53%; míg az UniCredit Banknál 9,7%-os THM-mel kalkulálhatunk. Érdemes még megnézni az OTP Bank, a Takarékbank, és természetesen a többi magyar hitelintézet konstrukcióját is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)
A síelni indulóknak fontos lehet, hogy minél kényelmesebben össze tudják hasonlítani az egyes biztosítók termékeit, illetve minél gyorsabban meg tudják kötni a biztosítást. A CLB Független Biztosítási Alkusz Kft külön erre a célra létrehozta az www.utasbiztositas.clb.hu utasbiztosítási termékoldalát, ahol egy kalkulátor program segítségével kiszámolhatóak és összehasonlíthatóak a biztosítók termékei. A bankkártyás fizetésnek köszönhetően pedig elég az indulás napján megrendelni a biztosítást, mert a rendszer a megrendelést követő 10 percen belül megküldi elektronikusan az ügyfélnek az utasbiztosítási kötvényt.

Milliárdos kártérítést követel Gábor Zsazsa özvegye: komoly balesetet szenvedett Frédéric von Anhalt
100 millió dolláros kártérítési pert indít Frédéric von Anhalt, mert egy amerikai autóbaleset miatt ujjának egy részét amputálni kellett.
Hivatalosan is elindította befektetési kampányát a Brancs közösségi piactér, amely rekordérdeklődéssel zárta az előregisztrációs kampányát.
Év végén két újabb izgalmas kampány ért el kiemelkedő sikereket a Brancs piacterén.
Most viszont bemutatunk 3 olyan projektet, amikről valószínűleg sokat fogunk még hallani 2023-ban!
A könyv szerzőjét, Zubreczki Dávidot kérdeztük a balatoni fejlesztésekről, a városnézésről, építészetről és hogy mitől lenne élhetőbb Budapest. Interjú.
-
Alapanyagtól a vásárlóig: így áll a fenntarthatósághoz a piacvezető kiskerlánc
A Lidl Magyarország a környezettudatosság mellett érvel.
- Kenőpénzért adott volna felmentést egy ukrán orvos
- Újabb tiltás jöhet az autósoknak - módosíthatják a KRESZ-t
- Energiaügyi Minisztérium: újabb szankciók veszélyeztetik az európai energia- és üzemanyagellátás biztonságát
- Orbán Viktor: már megint a magyaroknak volt igaza
- Ződi Zsolt: átfogó uniós szabályozás regulázza meg a mesterséges intelligenciákat
- Perceken belül elfogták a rendőrök az esztergomi gyilkost
Digital Transformation 2023
Sustainable Tech 2023
Biztosítás 2023


