Minden negyedik magyar hűtőszekrény több, mint 10 éves.

A háztartási gépeket vásárlók több, mint négyötöde figyelembe veszi az eszközökön található energiacímkét – többek között erre világított rá az Állami Számvevőszék legfrissebb ellenőrzése. Az értékelés során az ÁSZ az energiacímkézéssel kapcsolatos lakossági ismereteket és tapasztalatokat is felmérte.
Az ÁSZ csütörtöki közleményében megállapította, hogy az Innovációs és Technológiai Minisztérium, Budapest Főváros Kormányhivatala, illetve a megyeszékhely szerinti járási hivatalok 2017 és 2019 között gondoskodtak a környezettudatos tervezés és az energiacímkézés piacfelügyeleti intézményrendszerének kialakításáról, illetve az ellenőrzési tevékenységek ellátásáról. Ezzel hozzájárultak a környezettudatos fogyasztói szemlélet elterjedéséhez.
Kiemelték, hogy a magyar energiapolitika prioritásként kezeli az energiahatékonyság növekedésének elősegítését, amelynek köszönhetően mérséklődhet az energiaimport-függőség, csökkenhet az intézmények és a lakosság energiaszámlája, nőhet a beruházások száma. Ezáltal javulhat a foglalkoztatottság, mobilizálódhat a hazai tőke, felgyorsulhat a külföldi működő tőke és támogatás beáramlása, valamint teljesülhetnek az ország nemzetközi környezetvédelmi vállalásai.
Az energiacímkék tájékoztatást nyújtanak a fogyasztóknak a termékek energiafogyasztásáról és környezeti teljesítményéről, így segíthetik őket a megalapozott döntéshozatalban. Az Állami Számvevőszék ellenőrzése szempontokat ad a környezettudatos tervezésre és az energiafogyasztási címkézésre vonatkozó fejlesztési irányok és lehetőségek meghatározásához. A kérdőíves felmérés keretében megkérdezett fogyasztók válaszai alapján az energiafogyasztási címkézéssel kapcsolatos tevékenységek eredményesek voltak, elérték a céljukat, hozzájárultak a környezettudatos fogyasztói gondolkodás és magatartás erősítéséhez - írták.
A válaszadók 98,8 százaléka ismerte az energiacímke fogalmát és 83,5 százalékukat befolyásolta az energiacímke a vásárlás során. A kérdésre válaszadó vásárlók 89,7 százaléka elégedett volt az energiacímkén látható információkkal, 74,1 százalékuk szerint ezek az információk a használat során is beigazolódtak.
JÓL JÖNNE 2 MILLIÓ FORINT?
Amennyiben 2 millió forintot igényelnél, 60 hónapos futamidőre, akkor a törlesztőrészletek szerinti rangsor alapján az egyik legjobb konstrukciót, havi 42 034 forintos törlesztővel az UniCredit Bank nyújtja (THM 9,96%), de nem sokkal marad el ettől a CIB Bank 42 083 forintos törlesztőt (THM 10,01%) ígérő ajánlata sem. További bankok ajánlataiért, illetve a konstrukciók pontos részleteiért (THM, törlesztőrészlet, visszafizetendő összeg, stb.) keresd fel a Pénzcentrum megújult személyi kölcsön kalkulátorát. (x)
Az energiacímkézési rendszer 2021. március 1-jén életbe lépett változása tovább erősítheti a termékek energiahatékonyságának növekedését, ezáltal az alacsonyabb energiafogyasztás elérését - áll a közleményben.
A kutatók szerint az egyik ok, amiért az adakozás javíthatja a fizikai egészséget az az, hogy segít csökkenteni a stresszt és a feszültséget.
Egy vállalat sikeressége mérettől függetlenül több dolgon múlhat, azonban a sikeres marketing igazán erőssé teheti azt, válság esetén is.
Ezt mindenképp tudnod kell, mielőtt belevágsz egy start-up finanszírozásába, kezdő vállalkozóként.
A magyar felnőttek mintegy 60 százaléka fél attól, hogy élete során rosszindulatú daganatot diagnosztizálnak nála.
- Friss adatok - Kétmillióan már biztosan átestek a Covidon
- Falfirkálókat értek tetten a belvárosban – videó
- Vezető beosztásúak furikázzák a poggyászt egy vezető légitársaságnál
- Súlyos adminisztratív hiba a Jobbiknál?
- Jön az európai nagy és kis király csatája - sport a tévében
- Több ezer áldozatot követelt már Európában a kánikula
Külföldi piacra lépés 2022
Tiszaújváros – Kelet-magyarországi Gazdasági Fórum 2022


